Grenoble mot Laval
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Grenoble vs Laval — inbördes statistik
Grenoble1mot0Laval
Grenoble 1 U0 OavgjortLaval 0 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Grenoble 0-0-0
Hemma hos Laval 0-0-1
Största seger Grenoble Laval 0–3 Grenoble
Grenoble vs Laval — tidigare resultat
| 28.08.26 | Ligue 2 | Laval 0–3 Grenoble | W |
Grenoble & Laval — senaste form
Grenoble
LDLWLWDL
| 09.10 | Montpellier 2–0 Grenoble |
| 18.09 | Grenoble 1–1 Clermont Foot |
| 11.09 | Rodez 0–1 Grenoble |
| 04.09 | Grenoble 1–2 Annecy |
| 28.08 | Laval 0–3 Grenoble |
| 22.08 | Saint Etienne 4–0 Grenoble |
| 14.08 | Grenoble 0–0 Metz |
| 08.08 | Dunkerque 4–2 Grenoble |
Gjort 1 · insläppta 1,6 per match
Laval
LWDLLLDL
| 09.10 | PAU 3–2 Laval |
| 18.09 | Laval 1–1 Sochaux |
| 11.09 | Dijon 3–2 Laval |
| 04.09 | Laval 1–2 RED Star FC 93 |
| 28.08 | Laval 0–3 Grenoble |
| 22.08 | Metz 1–1 Laval |
| 14.08 | Laval 2–1 Nantes |
| 08.08 | Rodez 3–1 Laval |
Gjort 1,3 · insläppta 2,1 per match
Ligue 2 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 12 | Dunkerque | 8 | 10:13 | 8 |
| 13 | Nantes | 8 | 9:13 | 8 |
| 14 | Grenoble | 8 | 8:13 | 8 |
| 15 | Rodez | 8 | 14:18 | 7 |
| 16 | Boulogne | 8 | 4:6 | 6 |
| 17 | Clermont Foot | 8 | 6:9 | 6 |
| 18 | Laval | 8 | 10:17 | 5 |
Grenoble & Laval — kommande matcher
Grenoble
| 16.10 18:00 | Grenoble – Boulogne |
| 23.10 18:00 | PAU – Grenoble |
| 30.10 19:00 | Grenoble – Dijon |
Laval
| 16.10 18:00 | Laval – Clermont Foot |
| 23.10 18:00 | Nancy – Laval |
| 30.10 19:00 | Laval – Boulogne |
Grenoble vs Laval — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Grenoble och Laval?
Grenoble har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Laval 0–3 Grenoble den 28.08.2026
När är nästa match?
Grenoble mot Laval den 07.05.2027 18:00
Uppdaterad: 09.10.2026

