⚽ Fotboll · svensk fotboll · odds & resultat · uppdateras automatiskt
Fotboll
Annonce⚽ Reklameplads · 728×90 — CPM
Startsida › Inbördes › Ligue 2 › Nancy - PAU
0 – 1
Senaste mötet · 21.08.2026

Nancy mot PAU

➜ Spela på matchen 18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se

Nancy vs PAU — inbördes statistik

Nancy1mot0PAU
0% 0%
Nancy 1 U0 OavgjortPAU 0 U
1
Matcher
1.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Nancy 0-0-0
Hemma hos PAU 0-0-1
Största seger Nancy PAU 0–1 Nancy

Nancy vs PAU — tidigare resultat

21.08.26 Ligue 2 PAU 0–1 Nancy W

Nancy & PAU — senaste form

Nancy

DLWWLLWW
09.10 Nancy 1–0 Guingamp
18.09 Rodez 3–4 Nancy
11.09 Nancy 1–2 Reims
07.09 Nantes 1–0 Nancy
28.08 Nancy 2–0 Dunkerque
21.08 PAU 0–1 Nancy
14.08 Nancy 0–1 Montpellier
08.08 Boulogne 0–0 Nancy
Gjort 1,1 · insläppta 0,9 per match

PAU

LWLDDLWW
09.10 PAU 3–2 Laval
18.09 PAU 2–0 Dunkerque
11.09 Montpellier 1–0 PAU
04.09 PAU 1–1 Sochaux
28.08 Rodez 2–2 PAU
21.08 PAU 0–1 Nancy
14.08 Dijon 0–1 PAU
08.08 PAU 0–1 Annecy
Gjort 1,1 · insläppta 1 per match

Ligue 2 — Tabell

#LagHMålP
3 Montpellier 8 8:5 15
4 Reims 8 15:9 14
5 Nancy 8 9:7 13
6 Annecy 8 10:9 13
7 Dijon 8 14:12 12
8 PAU 8 9:8 11
9 Sochaux 8 5:6 11
10 Metz 8 12:11 10

Nancy & PAU — kommande matcher

Nancy

16.10 18:00 Annecy – Nancy
23.10 18:00 Nancy – Laval
02.11 19:45 RED Star FC 93 – Nancy

PAU

16.10 18:00 Guingamp – PAU
23.10 18:00 PAU – Grenoble
30.10 19:00 Metz – PAU

Nancy vs PAU — FAQ

Vem har vunnit flest matcher mellan Nancy och PAU?

Nancy har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda

Hur många mål görs i genomsnitt?

1 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler

Vad blev resultatet i den senaste matchen?

PAU 0–1 Nancy den 21.08.2026

När är nästa match?

Nancy mot PAU den 12.03.2027 19:00

Uppdaterad: 09.10.2026
Annonce📊 Reklameplads · 728×90 — CPM