Reading mot Wycombe
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Reading vs Wycombe — inbördes statistik
Reading0mot0Wycombe
Reading 0 U1 OavgjortWycombe 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Reading 0-0-0
Hemma hos Wycombe 0-1-0
Reading vs Wycombe — tidigare resultat
| 26.09.26 | League One | Wycombe 2–2 Reading | D |
Reading & Wycombe — senaste form
Reading
LDWWLWDDW
| 10.10 | Milton Keynes Dons 1–5 Reading |
| 03.10 | Reading 1–1 Bradford |
| 26.09 | Wycombe 2–2 Reading |
| 19.09 | Reading 2–0 Notts County |
| 12.09 | Cambridge United 2–1 Reading |
| 05.09 | Reading 3–1 Blackpool |
| 02.09 | Reading 5–0 Mansfield Town |
| 22.08 | AFC Wimbledon 0–0 Reading |
| 15.08 | Reading 3–4 Luton |
Gjort 2,4 · insläppta 1,2 per match
Wycombe
DDLLDWWDL
| 10.10 | Wycombe 1–4 Luton |
| 26.09 | Wycombe 2–2 Reading |
| 19.09 | Wigan 0–1 Wycombe |
| 12.09 | Leyton Orient 2–3 Wycombe |
| 05.09 | Wycombe 3–3 Milton Keynes Dons |
| 01.09 | Wycombe 1–2 Sheffield Wednesday |
| 29.08 | Stockport County 5–1 Wycombe |
| 22.08 | Wycombe 1–1 Plymouth |
| 15.08 | Blackpool 1–1 Wycombe |
Gjort 1,6 · insläppta 2,2 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 4 | Huddersfield | 9 | 16:9 | 16 |
| 5 | Cambridge United | 9 | 14:11 | 16 |
| 6 | Reading | 9 | 22:11 | 15 |
| 7 | Sheffield Wednesday | 8 | 15:8 | 15 |
| 8 | Oxford United | 7 | 15:8 | 14 |
| 13 | Luton | 8 | 16:15 | 11 |
| 14 | Mansfield Town | 8 | 12:14 | 11 |
| 15 | Wycombe | 9 | 14:20 | 10 |
| 16 | Doncaster | 8 | 9:9 | 9 |
| 17 | Leicester | 8 | 10:14 | 9 |
Reading & Wycombe — kommande matcher
Reading
| 17.10 14:00 | Wigan – Reading |
| 21.10 19:00 | Reading – Leyton Orient |
| 24.10 14:00 | Reading – Barnsley |
Wycombe
| 03.10 14:00 | Bromley – Wycombe |
| 17.10 14:00 | Wycombe – Notts County |
| 20.10 18:45 | Cambridge United – Wycombe |
Reading vs Wycombe — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Reading och Wycombe?
Det är jämnt: Reading och Wycombe har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Wycombe 2–2 Reading den 26.09.2026
När är nästa match?
Reading mot Wycombe den 13.04.2027 19:00
Uppdaterad: 10.10.2026

