Barnsley mot Stevenage
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Barnsley vs Stevenage — inbördes statistik
Barnsley0mot1Stevenage
Barnsley 0 U0 OavgjortStevenage 1 U
1
Matcher
6.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Barnsley 0-0-1
Hemma hos Stevenage 0-0-0
Största seger Stevenage Barnsley 1–5 Stevenage
Barnsley vs Stevenage — tidigare resultat
| 05.09.26 | League One | Barnsley 1–5 Stevenage | L |
Barnsley & Stevenage — senaste form
Barnsley
LDWWLLDL
| 10.10 | Stockport County 3–1 Barnsley |
| 19.09 | Barnsley 1–1 Leicester |
| 12.09 | Plymouth 3–0 Barnsley |
| 05.09 | Barnsley 1–5 Stevenage |
| 02.09 | Barnsley 2–1 Blackpool |
| 29.08 | Leyton Orient 1–3 Barnsley |
| 22.08 | Doncaster 0–0 Barnsley |
| 15.08 | Barnsley 0–1 Bromley |
Gjort 1 · insläppta 1,9 per match
Stevenage
DLDDWWLW
| 10.10 | Stevenage 1–0 Wigan |
| 19.09 | Leyton Orient 1–0 Stevenage |
| 10.09 | Stevenage 2–1 Luton |
| 05.09 | Barnsley 1–5 Stevenage |
| 01.09 | Peterborough 0–0 Stevenage |
| 29.08 | Stevenage 2–2 Doncaster |
| 22.08 | Stevenage 1–2 Oxford United |
| 15.08 | Burton Albion 1–1 Stevenage |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 7 | Sheffield Wednesday | 8 | 15:8 | 15 |
| 8 | Oxford United | 7 | 15:8 | 14 |
| 9 | Stevenage | 8 | 12:8 | 12 |
| 10 | Burton Albion | 10 | 14:16 | 12 |
| 11 | AFC Wimbledon | 9 | 7:10 | 12 |
| 18 | Blackpool | 8 | 13:14 | 8 |
| 19 | Peterborough | 9 | 7:14 | 8 |
| 20 | Barnsley | 8 | 8:15 | 8 |
| 21 | Bromley | 8 | 9:20 | 8 |
| 22 | Notts County | 8 | 8:11 | 7 |
Barnsley & Stevenage — kommande matcher
Barnsley
| 03.10 14:00 | Barnsley – Milton Keynes Dons |
| 17.10 14:00 | Barnsley – Cambridge United |
| 20.10 18:45 | Luton – Barnsley |
Stevenage
| 03.10 14:00 | AFC Wimbledon – Stevenage |
| 17.10 14:00 | Bradford – Stevenage |
| 20.10 18:45 | Stevenage – Plymouth |
Barnsley vs Stevenage — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Barnsley och Stevenage?
Stevenage har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
6 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Barnsley 1–5 Stevenage den 05.09.2026
När är nästa match?
Stevenage mot Barnsley den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

