Barnsley mot Plymouth
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Barnsley vs Plymouth — inbördes statistik
Barnsley0mot1Plymouth
Barnsley 0 U0 OavgjortPlymouth 1 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Barnsley 0-0-0
Hemma hos Plymouth 1-0-0
Största seger Plymouth Plymouth 3–0 Barnsley
Barnsley vs Plymouth — tidigare resultat
| 12.09.26 | League One | Plymouth 3–0 Barnsley | L |
Barnsley & Plymouth — senaste form
Barnsley
LDWWLLDL
| 10.10 | Stockport County 3–1 Barnsley |
| 19.09 | Barnsley 1–1 Leicester |
| 12.09 | Plymouth 3–0 Barnsley |
| 05.09 | Barnsley 1–5 Stevenage |
| 02.09 | Barnsley 2–1 Blackpool |
| 29.08 | Leyton Orient 1–3 Barnsley |
| 22.08 | Doncaster 0–0 Barnsley |
| 15.08 | Barnsley 0–1 Bromley |
Gjort 1 · insläppta 1,9 per match
Plymouth
LDWLWWWLWW
| 10.10 | Plymouth 2–1 AFC Wimbledon |
| 03.10 | Leyton Orient 0–2 Plymouth |
| 26.09 | Plymouth 0–1 Burton Albion |
| 19.09 | Blackpool 2–4 Plymouth |
| 12.09 | Plymouth 3–0 Barnsley |
| 05.09 | Doncaster 2–3 Plymouth |
| 01.09 | Leicester 2–0 Plymouth |
| 29.08 | Plymouth 2–0 Bradford |
| 22.08 | Wycombe 1–1 Plymouth |
| 15.08 | Plymouth 1–3 Stockport County |
Gjort 1,8 · insläppta 1,2 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Plymouth | 10 | 18:12 | 19 |
| 2 | Bradford | 9 | 8:5 | 17 |
| 3 | Stockport County | 9 | 20:11 | 16 |
| 18 | Blackpool | 8 | 13:14 | 8 |
| 19 | Peterborough | 9 | 7:14 | 8 |
| 20 | Barnsley | 8 | 8:15 | 8 |
| 21 | Bromley | 8 | 9:20 | 8 |
| 22 | Notts County | 8 | 8:11 | 7 |
Barnsley & Plymouth — kommande matcher
Barnsley
| 03.10 14:00 | Barnsley – Milton Keynes Dons |
| 17.10 14:00 | Barnsley – Cambridge United |
| 20.10 18:45 | Luton – Barnsley |
Plymouth
| 17.10 14:00 | Plymouth – Huddersfield |
| 20.10 18:45 | Stevenage – Plymouth |
| 24.10 14:00 | Cambridge United – Plymouth |
Barnsley vs Plymouth — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Barnsley och Plymouth?
Plymouth har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Plymouth 3–0 Barnsley den 12.09.2026
När är nästa match?
Barnsley mot Plymouth den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

