Doncaster mot Plymouth
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Doncaster vs Plymouth — inbördes statistik
Doncaster0mot1Plymouth
Doncaster 0 U0 OavgjortPlymouth 1 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Doncaster 0-0-1
Hemma hos Plymouth 0-0-0
Största seger Plymouth Doncaster 2–3 Plymouth
Doncaster vs Plymouth — tidigare resultat
| 05.09.26 | League One | Doncaster 2–3 Plymouth | L |
Doncaster & Plymouth — senaste form
Doncaster
LDDDLLWW
| 10.10 | Doncaster 1–0 Burton Albion |
| 19.09 | Peterborough 0–2 Doncaster |
| 12.09 | AFC Wimbledon 1–0 Doncaster |
| 05.09 | Doncaster 2–3 Plymouth |
| 01.09 | Doncaster 1–1 Notts County |
| 29.08 | Stevenage 2–2 Doncaster |
| 22.08 | Doncaster 0–0 Barnsley |
| 15.08 | Mansfield Town 2–1 Doncaster |
Gjort 1,1 · insläppta 1,1 per match
Plymouth
LDWLWWWLWW
| 10.10 | Plymouth 2–1 AFC Wimbledon |
| 03.10 | Leyton Orient 0–2 Plymouth |
| 26.09 | Plymouth 0–1 Burton Albion |
| 19.09 | Blackpool 2–4 Plymouth |
| 12.09 | Plymouth 3–0 Barnsley |
| 05.09 | Doncaster 2–3 Plymouth |
| 01.09 | Leicester 2–0 Plymouth |
| 29.08 | Plymouth 2–0 Bradford |
| 22.08 | Wycombe 1–1 Plymouth |
| 15.08 | Plymouth 1–3 Stockport County |
Gjort 1,8 · insläppta 1,2 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Plymouth | 10 | 18:12 | 19 |
| 2 | Bradford | 9 | 8:5 | 17 |
| 3 | Stockport County | 9 | 20:11 | 16 |
| 14 | Mansfield Town | 8 | 12:14 | 11 |
| 15 | Wycombe | 9 | 14:20 | 10 |
| 16 | Doncaster | 8 | 9:9 | 9 |
| 17 | Leicester | 8 | 10:14 | 9 |
| 18 | Blackpool | 8 | 13:14 | 8 |
Doncaster & Plymouth — kommande matcher
Doncaster
| 03.10 14:00 | Luton – Doncaster |
| 17.10 14:00 | Leicester – Doncaster |
| 20.10 18:45 | Doncaster – Stockport County |
Plymouth
| 17.10 14:00 | Plymouth – Huddersfield |
| 20.10 18:45 | Stevenage – Plymouth |
| 24.10 14:00 | Cambridge United – Plymouth |
Doncaster vs Plymouth — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Doncaster och Plymouth?
Plymouth har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Doncaster 2–3 Plymouth den 05.09.2026
När är nästa match?
Plymouth mot Doncaster den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

