Leyton Orient mot Plymouth
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Leyton Orient vs Plymouth — inbördes statistik
Leyton Orient0mot1Plymouth
Leyton Orient 0 U0 OavgjortPlymouth 1 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Leyton Orient 0-0-1
Hemma hos Plymouth 0-0-0
Största seger Plymouth Leyton Orient 0–2 Plymouth
Leyton Orient vs Plymouth — tidigare resultat
| 03.10.26 | League One | Leyton Orient 0–2 Plymouth | L |
Leyton Orient & Plymouth — senaste form
Leyton Orient
LWLWDLWLD
| 10.10 | Bradford 0–0 Leyton Orient |
| 03.10 | Leyton Orient 0–2 Plymouth |
| 19.09 | Leyton Orient 1–0 Stevenage |
| 12.09 | Leyton Orient 2–3 Wycombe |
| 05.09 | Luton 1–1 Leyton Orient |
| 01.09 | Bromley 0–5 Leyton Orient |
| 29.08 | Leyton Orient 1–3 Barnsley |
| 22.08 | Wigan 0–2 Leyton Orient |
| 15.08 | Leyton Orient 1–2 Sheffield Wednesday |
Gjort 1,4 · insläppta 1,2 per match
Plymouth
LDWLWWWLWW
| 10.10 | Plymouth 2–1 AFC Wimbledon |
| 03.10 | Leyton Orient 0–2 Plymouth |
| 26.09 | Plymouth 0–1 Burton Albion |
| 19.09 | Blackpool 2–4 Plymouth |
| 12.09 | Plymouth 3–0 Barnsley |
| 05.09 | Doncaster 2–3 Plymouth |
| 01.09 | Leicester 2–0 Plymouth |
| 29.08 | Plymouth 2–0 Bradford |
| 22.08 | Wycombe 1–1 Plymouth |
| 15.08 | Plymouth 1–3 Stockport County |
Gjort 1,8 · insläppta 1,2 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Plymouth | 10 | 18:12 | 19 |
| 2 | Bradford | 9 | 8:5 | 17 |
| 3 | Stockport County | 9 | 20:11 | 16 |
| 11 | Mansfield Town | 9 | 13:15 | 12 |
| 12 | AFC Wimbledon | 9 | 7:10 | 12 |
| 13 | Leyton Orient | 9 | 13:11 | 11 |
| 14 | Luton | 8 | 16:15 | 11 |
| 15 | Wycombe | 9 | 14:20 | 10 |
Leyton Orient & Plymouth — kommande matcher
Leyton Orient
| 26.09 14:00 | Mansfield Town – Leyton Orient |
| 17.10 14:00 | Leyton Orient – Blackpool |
| 21.10 19:00 | Reading – Leyton Orient |
Plymouth
| 17.10 14:00 | Plymouth – Huddersfield |
| 20.10 18:45 | Stevenage – Plymouth |
| 24.10 14:00 | Cambridge United – Plymouth |
Leyton Orient vs Plymouth — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Leyton Orient och Plymouth?
Plymouth har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Leyton Orient 0–2 Plymouth den 03.10.2026
När är nästa match?
Plymouth mot Leyton Orient den 27.04.2027 18:45
Uppdaterad: 10.10.2026

