Burnley mot Charlton
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Burnley vs Charlton — inbördes statistik
Burnley0mot0Charlton
Burnley 0 U1 OavgjortCharlton 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Burnley 0-1-0
Hemma hos Charlton 0-0-0
Burnley vs Charlton — tidigare resultat
| 13.10.26 | Championship | Burnley 2–2 Charlton | D |
Burnley & Charlton — senaste form
Burnley
DLLDLDLDWD
| 13.10 | Burnley 2–2 Charlton |
| 10.10 | Watford 0–4 Burnley |
| 19.09 | Burnley 1–1 Derby |
| 12.09 | Swansea 3–1 Burnley |
| 08.09 | Wrexham 1–1 Burnley |
| 05.09 | Burnley 1–2 Bristol City |
| 02.09 | Burnley 1–1 Middlesbrough |
| 29.08 | Norwich 4–1 Burnley |
| 23.08 | West Brom 3–1 Burnley |
| 16.08 | Burnley 2–2 West Ham |
Gjort 1,5 · insläppta 1,9 per match
Charlton
WWWDLDDLDD
| 13.10 | Burnley 2–2 Charlton |
| 10.10 | Charlton 1–1 Bristol City |
| 19.09 | Cardiff 3–1 Charlton |
| 12.09 | Charlton 0–0 Portsmouth |
| 09.09 | Charlton 0–0 QPR |
| 05.09 | Stoke City 4–0 Charlton |
| 02.09 | West Brom 1–1 Charlton |
| 29.08 | Charlton 1–0 Preston |
| 22.08 | West Ham 1–2 Charlton |
| 15.08 | Charlton 2–1 Derby |
Gjort 1 · insläppta 1,3 per match
Championship — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 11 | Millwall | 10 | 16:16 | 14 |
| 12 | Bristol City | 10 | 12:14 | 14 |
| 13 | Charlton | 10 | 10:13 | 14 |
| 14 | Bolton | 10 | 15:18 | 13 |
| 15 | Sheffield Utd | 10 | 14:14 | 12 |
| 19 | Cardiff | 10 | 16:15 | 10 |
| 20 | Norwich | 10 | 17:20 | 9 |
| 21 | Burnley | 10 | 15:19 | 8 |
| 22 | Watford | 10 | 8:19 | 8 |
| 23 | Derby | 10 | 9:19 | 6 |
Burnley & Charlton — kommande matcher
Burnley
| 16.10 19:00 | Burnley – Wolves |
| 24.10 14:00 | Lincoln – Burnley |
| 31.10 15:00 | Burnley – Portsmouth |
Charlton
| 17.10 11:30 | Watford – Charlton |
| 24.10 11:30 | Charlton – Norwich |
| 31.10 15:00 | Middlesbrough – Charlton |
Burnley vs Charlton — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Burnley och Charlton?
Det är jämnt: Burnley och Charlton har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Burnley 2–2 Charlton den 13.10.2026
När är nästa match?
Charlton mot Burnley den 16.02.2027 19:45
Uppdaterad: 13.10.2026

