Doncaster mot Notts County
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Doncaster vs Notts County — inbördes statistik
Doncaster0mot0Notts County
Doncaster 0 U1 OavgjortNotts County 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Doncaster 0-1-0
Hemma hos Notts County 0-0-0
Doncaster vs Notts County — tidigare resultat
| 01.09.26 | League One | Doncaster 1–1 Notts County | D |
Doncaster & Notts County — senaste form
Doncaster
LDDDLLWW
| 10.10 | Doncaster 1–0 Burton Albion |
| 19.09 | Peterborough 0–2 Doncaster |
| 12.09 | AFC Wimbledon 1–0 Doncaster |
| 05.09 | Doncaster 2–3 Plymouth |
| 01.09 | Doncaster 1–1 Notts County |
| 29.08 | Stevenage 2–2 Doncaster |
| 22.08 | Doncaster 0–0 Barnsley |
| 15.08 | Mansfield Town 2–1 Doncaster |
Gjort 1,1 · insläppta 1,1 per match
Notts County
DDWDDLLL
| 10.10 | Notts County 1–2 Oxford United |
| 19.09 | Reading 2–0 Notts County |
| 12.09 | Notts County 0–1 Bradford |
| 05.09 | Huddersfield 1–1 Notts County |
| 01.09 | Doncaster 1–1 Notts County |
| 29.08 | Notts County 2–1 Burton Albion |
| 22.08 | Luton 2–2 Notts County |
| 15.08 | Notts County 1–1 Leicester |
Gjort 1 · insläppta 1,4 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 14 | Mansfield Town | 8 | 12:14 | 11 |
| 15 | Wycombe | 9 | 14:20 | 10 |
| 16 | Doncaster | 8 | 9:9 | 9 |
| 17 | Leicester | 8 | 10:14 | 9 |
| 18 | Blackpool | 8 | 13:14 | 8 |
| 20 | Barnsley | 8 | 8:15 | 8 |
| 21 | Bromley | 8 | 9:20 | 8 |
| 22 | Notts County | 8 | 8:11 | 7 |
| 23 | Milton Keynes Dons | 8 | 9:15 | 6 |
| 24 | Wigan | 8 | 5:13 | 4 |
Doncaster & Notts County — kommande matcher
Doncaster
| 03.10 14:00 | Luton – Doncaster |
| 17.10 14:00 | Leicester – Doncaster |
| 20.10 18:45 | Doncaster – Stockport County |
Notts County
| 26.09 14:00 | Notts County – Blackpool |
| 03.10 14:00 | Peterborough – Notts County |
| 17.10 14:00 | Wycombe – Notts County |
Doncaster vs Notts County — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Doncaster och Notts County?
Det är jämnt: Doncaster och Notts County har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Doncaster 1–1 Notts County den 01.09.2026
När är nästa match?
Notts County mot Doncaster den 09.02.2027 19:45
Uppdaterad: 10.10.2026

