Doncaster mot Stevenage
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Doncaster vs Stevenage — inbördes statistik
Doncaster0mot0Stevenage
Doncaster 0 U1 OavgjortStevenage 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Doncaster 0-0-0
Hemma hos Stevenage 0-1-0
Doncaster vs Stevenage — tidigare resultat
| 29.08.26 | League One | Stevenage 2–2 Doncaster | D |
Doncaster & Stevenage — senaste form
Doncaster
LDDDLLWW
| 10.10 | Doncaster 1–0 Burton Albion |
| 19.09 | Peterborough 0–2 Doncaster |
| 12.09 | AFC Wimbledon 1–0 Doncaster |
| 05.09 | Doncaster 2–3 Plymouth |
| 01.09 | Doncaster 1–1 Notts County |
| 29.08 | Stevenage 2–2 Doncaster |
| 22.08 | Doncaster 0–0 Barnsley |
| 15.08 | Mansfield Town 2–1 Doncaster |
Gjort 1,1 · insläppta 1,1 per match
Stevenage
DLDDWWLW
| 10.10 | Stevenage 1–0 Wigan |
| 19.09 | Leyton Orient 1–0 Stevenage |
| 10.09 | Stevenage 2–1 Luton |
| 05.09 | Barnsley 1–5 Stevenage |
| 01.09 | Peterborough 0–0 Stevenage |
| 29.08 | Stevenage 2–2 Doncaster |
| 22.08 | Stevenage 1–2 Oxford United |
| 15.08 | Burton Albion 1–1 Stevenage |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
League One — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 7 | Sheffield Wednesday | 8 | 15:8 | 15 |
| 8 | Oxford United | 7 | 15:8 | 14 |
| 9 | Stevenage | 8 | 12:8 | 12 |
| 10 | Burton Albion | 10 | 14:16 | 12 |
| 11 | AFC Wimbledon | 9 | 7:10 | 12 |
| 14 | Mansfield Town | 8 | 12:14 | 11 |
| 15 | Wycombe | 9 | 14:20 | 10 |
| 16 | Doncaster | 8 | 9:9 | 9 |
| 17 | Leicester | 8 | 10:14 | 9 |
| 18 | Blackpool | 8 | 13:14 | 8 |
Doncaster & Stevenage — kommande matcher
Doncaster
| 03.10 14:00 | Luton – Doncaster |
| 17.10 14:00 | Leicester – Doncaster |
| 20.10 18:45 | Doncaster – Stockport County |
Stevenage
| 03.10 14:00 | AFC Wimbledon – Stevenage |
| 17.10 14:00 | Bradford – Stevenage |
| 20.10 18:45 | Stevenage – Plymouth |
Doncaster vs Stevenage — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Doncaster och Stevenage?
Det är jämnt: Doncaster och Stevenage har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Stevenage 2–2 Doncaster den 29.08.2026
När är nästa match?
Doncaster mot Stevenage den 06.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

