Gillingham mot Walsall
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Gillingham vs Walsall — inbördes statistik
Gillingham0mot1Walsall
Gillingham 0 U0 OavgjortWalsall 1 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Gillingham 0-0-1
Hemma hos Walsall 0-0-0
Största seger Walsall Gillingham 0–3 Walsall
Gillingham vs Walsall — tidigare resultat
| 15.08.26 | League Two | Gillingham 0–3 Walsall | L |
Gillingham & Walsall — senaste form
Gillingham
LDDDWWWLDW
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Gillingham 0–0 Newport County |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Gillingham 3–0 Bristol Rovers |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Gillingham 1–1 Northampton |
| 22.08 | Fleetwood Town 0–0 Gillingham |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
Walsall
WDWDDDWDD
| 10.10 | Fleetwood Town 1–1 Walsall |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Walsall 2–0 Port Vale |
| 12.09 | Walsall 0–0 Rochdale |
| 05.09 | Exeter City 0–0 Walsall |
| 01.09 | Crewe 2–2 Walsall |
| 29.08 | Walsall 3–2 Accrington ST |
| 22.08 | Walsall 0–0 Grimsby |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,3 · insläppta 0,7 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
Gillingham & Walsall — kommande matcher
Gillingham
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 19:00 | Gillingham – Port Vale |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Walsall
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Swindon Town – Walsall |
| 20.10 18:45 | Walsall – Oldham |
Gillingham vs Walsall — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Gillingham och Walsall?
Walsall har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Gillingham 0–3 Walsall den 15.08.2026
När är nästa match?
Walsall mot Gillingham den 06.03.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

