Gillingham mot Tranmere
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Gillingham vs Tranmere — inbördes statistik
Gillingham1mot0Tranmere
Gillingham 1 U0 OavgjortTranmere 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Gillingham 1-0-0
Hemma hos Tranmere 0-0-0
Största seger Gillingham Gillingham 2–0 Tranmere
Gillingham vs Tranmere — tidigare resultat
| 12.09.26 | League Two | Gillingham 2–0 Tranmere | W |
Gillingham & Tranmere — senaste form
Gillingham
LDDDWWWLDW
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Gillingham 0–0 Newport County |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Gillingham 3–0 Bristol Rovers |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Gillingham 1–1 Northampton |
| 22.08 | Fleetwood Town 0–0 Gillingham |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
Tranmere
WDDDWLDDLD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Exeter City 0–0 Tranmere |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Newport County 2–2 Tranmere |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 1,3 · insläppta 1,3 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
Gillingham & Tranmere — kommande matcher
Gillingham
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 19:00 | Gillingham – Port Vale |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Tranmere
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
| 20.10 18:45 | Northampton – Tranmere |
| 24.10 14:00 | Crawley Town – Tranmere |
Gillingham vs Tranmere — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Gillingham och Tranmere?
Gillingham har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Gillingham 2–0 Tranmere den 12.09.2026
När är nästa match?
Tranmere mot Gillingham den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

