Rotherham mot Tranmere
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Rotherham vs Tranmere — inbördes statistik
Rotherham0mot0Tranmere
Rotherham 0 U1 OavgjortTranmere 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Rotherham 0-0-0
Hemma hos Tranmere 0-1-0
Rotherham vs Tranmere — tidigare resultat
| 01.09.26 | League Two | Tranmere 2–2 Rotherham | D |
Rotherham & Tranmere — senaste form
Rotherham
LDWDLDWDLL
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Exeter City 1–0 Rotherham |
| 26.09 | Rotherham 1–1 Crewe |
| 19.09 | Northampton 0–1 Rotherham |
| 12.09 | Rotherham 3–3 Salford City |
| 05.09 | Bristol Rovers 1–0 Rotherham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Rotherham 2–1 Chesterfield |
| 22.08 | Rotherham 1–1 York |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,2 · insläppta 1,6 per match
Tranmere
WDDDWLDDLD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Exeter City 0–0 Tranmere |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Newport County 2–2 Tranmere |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 1,3 · insläppta 1,3 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
Rotherham & Tranmere — kommande matcher
Rotherham
| 17.10 11:30 | Fleetwood Town – Rotherham |
| 20.10 18:45 | Rotherham – Newport County |
| 24.10 14:00 | Rotherham – Shrewsbury |
Tranmere
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
| 20.10 18:45 | Northampton – Tranmere |
| 24.10 14:00 | Crawley Town – Tranmere |
Rotherham vs Tranmere — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Rotherham och Tranmere?
Det är jämnt: Rotherham och Tranmere har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Tranmere 2–2 Rotherham den 01.09.2026
När är nästa match?
Rotherham mot Tranmere den 09.02.2027 19:45
Uppdaterad: 10.10.2026

