Rotherham mot Salford City
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Rotherham vs Salford City — inbördes statistik
Rotherham0mot0Salford City
Rotherham 0 U1 OavgjortSalford City 0 U
1
Matcher
6.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Rotherham 0-1-0
Hemma hos Salford City 0-0-0
Rotherham vs Salford City — tidigare resultat
| 12.09.26 | League Two | Rotherham 3–3 Salford City | D |
Rotherham & Salford City — senaste form
Rotherham
LDWDLDWDLL
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Exeter City 1–0 Rotherham |
| 26.09 | Rotherham 1–1 Crewe |
| 19.09 | Northampton 0–1 Rotherham |
| 12.09 | Rotherham 3–3 Salford City |
| 05.09 | Bristol Rovers 1–0 Rotherham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Rotherham 2–1 Chesterfield |
| 22.08 | Rotherham 1–1 York |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,2 · insläppta 1,6 per match
Salford City
LLLWWDWWWW
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Salford City 1–0 Fleetwood Town |
| 26.09 | Oldham 1–4 Salford City |
| 19.09 | Salford City 1–0 Swindon Town |
| 12.09 | Rotherham 3–3 Salford City |
| 05.09 | Salford City 1–0 Port Vale |
| 01.09 | Salford City 2–1 Newport County |
| 29.08 | Shrewsbury 1–0 Salford City |
| 22.08 | Salford City 0–1 Chesterfield |
| 15.08 | Barnet 3–1 Salford City |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
Rotherham & Salford City — kommande matcher
Rotherham
| 17.10 11:30 | Fleetwood Town – Rotherham |
| 20.10 18:45 | Rotherham – Newport County |
| 24.10 14:00 | Rotherham – Shrewsbury |
Salford City
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
| 20.10 18:45 | Bristol Rovers – Salford City |
| 26.10 20:00 | Walsall – Salford City |
Rotherham vs Salford City — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Rotherham och Salford City?
Det är jämnt: Rotherham och Salford City har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
6 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Rotherham 3–3 Salford City den 12.09.2026
När är nästa match?
Salford City mot Rotherham den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

