Cheltenham mot Rotherham
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Cheltenham vs Rotherham — inbördes statistik
Cheltenham1mot0Rotherham
Cheltenham 1 U0 OavgjortRotherham 0 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Cheltenham 1-0-0
Hemma hos Rotherham 0-0-0
Största seger Cheltenham Cheltenham 2–1 Rotherham
Cheltenham vs Rotherham — tidigare resultat
| 15.08.26 | League Two | Cheltenham 2–1 Rotherham | W |
Cheltenham & Rotherham — senaste form
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
Rotherham
LDWDLDWDLL
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Exeter City 1–0 Rotherham |
| 26.09 | Rotherham 1–1 Crewe |
| 19.09 | Northampton 0–1 Rotherham |
| 12.09 | Rotherham 3–3 Salford City |
| 05.09 | Bristol Rovers 1–0 Rotherham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Rotherham 2–1 Chesterfield |
| 22.08 | Rotherham 1–1 York |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,2 · insläppta 1,6 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
Cheltenham & Rotherham — kommande matcher
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
Rotherham
| 17.10 11:30 | Fleetwood Town – Rotherham |
| 20.10 18:45 | Rotherham – Newport County |
| 24.10 14:00 | Rotherham – Shrewsbury |
Cheltenham vs Rotherham — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Cheltenham och Rotherham?
Cheltenham har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Cheltenham 2–1 Rotherham den 15.08.2026
När är nästa match?
Rotherham mot Cheltenham den 06.03.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

