Cheltenham mot Colchester
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Cheltenham vs Colchester — inbördes statistik
Cheltenham0mot0Colchester
Cheltenham 0 U1 OavgjortColchester 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Cheltenham 0-0-0
Hemma hos Colchester 0-1-0
Cheltenham vs Colchester — tidigare resultat
| 19.09.26 | League Two | Colchester 1–1 Cheltenham | D |
Cheltenham & Colchester — senaste form
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
Colchester
DWWLLDDDL
| 10.10 | Newport County 1–0 Colchester |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Colchester 1–1 Crewe |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Bristol Rovers 2–0 Colchester |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,1 · insläppta 1,4 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
Cheltenham & Colchester — kommande matcher
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
Colchester
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Colchester – Exeter City |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
Cheltenham vs Colchester — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Cheltenham och Colchester?
Det är jämnt: Cheltenham och Colchester har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Colchester 1–1 Cheltenham den 19.09.2026
När är nästa match?
Cheltenham mot Colchester den 17.04.2027 14:00
Uppdaterad: 10.10.2026

