Colchester mot Crewe
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Colchester vs Crewe — inbördes statistik
Colchester0mot0Crewe
Colchester 0 U1 OavgjortCrewe 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Colchester 0-1-0
Hemma hos Crewe 0-0-0
Colchester vs Crewe — tidigare resultat
| 12.09.26 | League Two | Colchester 1–1 Crewe | D |
Colchester & Crewe — senaste form
Colchester
DWWLLDDDL
| 10.10 | Newport County 1–0 Colchester |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Colchester 1–1 Crewe |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Bristol Rovers 2–0 Colchester |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,1 · insläppta 1,4 per match
Crewe
WWDDDDDDWW
| 10.10 | Swindon Town 0–1 Crewe |
| 03.10 | Crewe 3–1 Bristol Rovers |
| 26.09 | Rotherham 1–1 Crewe |
| 19.09 | Crewe 1–1 Shrewsbury |
| 12.09 | Colchester 1–1 Crewe |
| 05.09 | Crewe 1–1 York |
| 01.09 | Crewe 2–2 Walsall |
| 29.08 | Port Vale 0–0 Crewe |
| 22.08 | Crewe 1–0 Northampton |
| 15.08 | Crawley Town 0–1 Crewe |
Gjort 1,2 · insläppta 0,7 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
Colchester & Crewe — kommande matcher
Colchester
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Colchester – Exeter City |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
Crewe
| 17.10 14:00 | Crewe – Rochdale |
| 20.10 18:45 | Exeter City – Crewe |
| 24.10 14:00 | Chesterfield – Crewe |
Colchester vs Crewe — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Colchester och Crewe?
Det är jämnt: Colchester och Crewe har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Colchester 1–1 Crewe den 12.09.2026
När är nästa match?
Crewe mot Colchester den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

