Colchester mot Rochdale
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Colchester vs Rochdale — inbördes statistik
Colchester1mot0Rochdale
Colchester 1 U0 OavgjortRochdale 0 U
1
Matcher
1.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Colchester 1-0-0
Hemma hos Rochdale 0-0-0
Största seger Colchester Colchester 1–0 Rochdale
Colchester vs Rochdale — tidigare resultat
| 29.08.26 | League Two | Colchester 1–0 Rochdale | W |
Colchester & Rochdale — senaste form
Colchester
DWWLLDDDL
| 10.10 | Newport County 1–0 Colchester |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Colchester 1–1 Crewe |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Bristol Rovers 2–0 Colchester |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,1 · insläppta 1,4 per match
Rochdale
LLLWLDWWWD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Rochdale 1–0 Swindon Town |
| 26.09 | Fleetwood Town 1–2 Rochdale |
| 19.09 | Rochdale 2–0 Oldham |
| 12.09 | Walsall 0–0 Rochdale |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Rochdale 3–0 Shrewsbury |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Newport County 3–0 Rochdale |
Gjort 1,1 · insläppta 1,2 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 11 | Grimsby | 10 | 13:11 | 13 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
Colchester & Rochdale — kommande matcher
Colchester
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Colchester – Exeter City |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
Rochdale
| 17.10 14:00 | Crewe – Rochdale |
| 20.10 18:45 | Rochdale – Grimsby |
| 24.10 14:00 | Rochdale – Accrington ST |
Colchester vs Rochdale — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Colchester och Rochdale?
Colchester har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
1 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Colchester 1–0 Rochdale den 29.08.2026
När är nästa match?
Rochdale mot Colchester den 06.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

