Crawley Town mot Rochdale
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Crawley Town vs Rochdale — inbördes statistik
Crawley Town1mot0Rochdale
Crawley Town 1 U0 OavgjortRochdale 0 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Crawley Town 0-0-0
Hemma hos Rochdale 0-0-1
Största seger Crawley Town Rochdale 1–2 Crawley Town
Crawley Town vs Rochdale — tidigare resultat
| 22.08.26 | League Two | Rochdale 1–2 Crawley Town | W |
Crawley Town & Rochdale — senaste form
Crawley Town
LWLDLLLD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 19.09 | Grimsby 2–0 Crawley Town |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Northampton 1–1 Crawley Town |
| 29.08 | Crawley Town 0–2 Bristol Rovers |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Crawley Town 0–1 Crewe |
Gjort 1 · insläppta 1,9 per match
Rochdale
LLLWLDWWWD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Rochdale 1–0 Swindon Town |
| 26.09 | Fleetwood Town 1–2 Rochdale |
| 19.09 | Rochdale 2–0 Oldham |
| 12.09 | Walsall 0–0 Rochdale |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Rochdale 3–0 Shrewsbury |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Newport County 3–0 Rochdale |
Gjort 1,1 · insläppta 1,2 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 11 | Grimsby | 10 | 13:11 | 13 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Crawley Town & Rochdale — kommande matcher
Crawley Town
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
Rochdale
| 17.10 14:00 | Crewe – Rochdale |
| 20.10 18:45 | Rochdale – Grimsby |
| 24.10 14:00 | Rochdale – Accrington ST |
Crawley Town vs Rochdale — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Crawley Town och Rochdale?
Crawley Town har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Rochdale 1–2 Crawley Town den 22.08.2026
När är nästa match?
Crawley Town mot Rochdale den 13.03.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

