Gillingham mot Rochdale
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Gillingham vs Rochdale — inbördes statistik
Gillingham1mot0Rochdale
Gillingham 1 U0 OavgjortRochdale 0 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Gillingham 0-0-0
Hemma hos Rochdale 0-0-1
Största seger Gillingham Rochdale 1–4 Gillingham
Gillingham vs Rochdale — tidigare resultat
| 05.09.26 | League Two | Rochdale 1–4 Gillingham | W |
Gillingham & Rochdale — senaste form
Gillingham
LDDDWWWLDW
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Gillingham 0–0 Newport County |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Gillingham 3–0 Bristol Rovers |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Gillingham 1–1 Northampton |
| 22.08 | Fleetwood Town 0–0 Gillingham |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
Rochdale
LLLWLDWWWD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Rochdale 1–0 Swindon Town |
| 26.09 | Fleetwood Town 1–2 Rochdale |
| 19.09 | Rochdale 2–0 Oldham |
| 12.09 | Walsall 0–0 Rochdale |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Rochdale 3–0 Shrewsbury |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Newport County 3–0 Rochdale |
Gjort 1,1 · insläppta 1,2 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 11 | Grimsby | 10 | 13:11 | 13 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
Gillingham & Rochdale — kommande matcher
Gillingham
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 19:00 | Gillingham – Port Vale |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Rochdale
| 17.10 14:00 | Crewe – Rochdale |
| 20.10 18:45 | Rochdale – Grimsby |
| 24.10 14:00 | Rochdale – Accrington ST |
Gillingham vs Rochdale — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Gillingham och Rochdale?
Gillingham har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Rochdale 1–4 Gillingham den 05.09.2026
När är nästa match?
Gillingham mot Rochdale den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

