Chesterfield mot Gillingham
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Chesterfield vs Gillingham — inbördes statistik
Chesterfield0mot0Gillingham
Chesterfield 0 U1 OavgjortGillingham 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Chesterfield 0-1-0
Hemma hos Gillingham 0-0-0
Chesterfield vs Gillingham — tidigare resultat
| 01.09.26 | League Two | Chesterfield 1–1 Gillingham | D |
Chesterfield & Gillingham — senaste form
Chesterfield
LWLDDWWLWD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Chesterfield 2–0 York |
| 12.09 | Oldham 1–2 Chesterfield |
| 05.09 | Chesterfield 3–3 Barnet |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Rotherham 2–1 Chesterfield |
| 22.08 | Salford City 0–1 Chesterfield |
| 15.08 | Chesterfield 0–1 Fleetwood Town |
Gjort 1,7 · insläppta 1,4 per match
Gillingham
LDDDWWWLDW
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Gillingham 0–0 Newport County |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Gillingham 3–0 Bristol Rovers |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Gillingham 1–1 Northampton |
| 22.08 | Fleetwood Town 0–0 Gillingham |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
Chesterfield & Gillingham — kommande matcher
Chesterfield
| 17.10 14:00 | Port Vale – Chesterfield |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
| 24.10 14:00 | Chesterfield – Crewe |
Gillingham
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 19:00 | Gillingham – Port Vale |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Chesterfield vs Gillingham — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Chesterfield och Gillingham?
Det är jämnt: Chesterfield och Gillingham har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Chesterfield 1–1 Gillingham den 01.09.2026
När är nästa match?
Gillingham mot Chesterfield den 09.02.2027 19:45
Uppdaterad: 10.10.2026

