Barnet mot Chesterfield
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Barnet vs Chesterfield — inbördes statistik
Barnet0mot0Chesterfield
Barnet 0 U1 OavgjortChesterfield 0 U
1
Matcher
6.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Barnet 0-0-0
Hemma hos Chesterfield 0-1-0
Barnet vs Chesterfield — tidigare resultat
| 05.09.26 | League Two | Chesterfield 3–3 Barnet | D |
Barnet & Chesterfield — senaste form
Barnet
WWDDDWWW
| 10.10 | Bristol Rovers 1–3 Barnet |
| 19.09 | Barnet 3–1 Fleetwood Town |
| 12.09 | Barnet 2–1 Accrington ST |
| 05.09 | Chesterfield 3–3 Barnet |
| 01.09 | Exeter City 1–1 Barnet |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Shrewsbury 1–3 Barnet |
| 15.08 | Barnet 3–1 Salford City |
Gjort 2,5 · insläppta 1,4 per match
Chesterfield
LWLDDWWLWD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Chesterfield 2–0 York |
| 12.09 | Oldham 1–2 Chesterfield |
| 05.09 | Chesterfield 3–3 Barnet |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Rotherham 2–1 Chesterfield |
| 22.08 | Salford City 0–1 Chesterfield |
| 15.08 | Chesterfield 0–1 Fleetwood Town |
Gjort 1,7 · insläppta 1,4 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
Barnet & Chesterfield — kommande matcher
Barnet
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Barnet – York |
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
Chesterfield
| 17.10 14:00 | Port Vale – Chesterfield |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
| 24.10 14:00 | Chesterfield – Crewe |
Barnet vs Chesterfield — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Barnet och Chesterfield?
Det är jämnt: Barnet och Chesterfield har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
6 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Chesterfield 3–3 Barnet den 05.09.2026
När är nästa match?
Barnet mot Chesterfield den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

