Chesterfield mot Oldham
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Chesterfield vs Oldham — inbördes statistik
Chesterfield1mot0Oldham
Chesterfield 1 U0 OavgjortOldham 0 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Chesterfield 0-0-0
Hemma hos Oldham 0-0-1
Största seger Chesterfield Oldham 1–2 Chesterfield
Chesterfield vs Oldham — tidigare resultat
| 12.09.26 | League Two | Oldham 1–2 Chesterfield | W |
Chesterfield & Oldham — senaste form
Chesterfield
LWLDDWWLWD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Chesterfield 2–0 York |
| 12.09 | Oldham 1–2 Chesterfield |
| 05.09 | Chesterfield 3–3 Barnet |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Rotherham 2–1 Chesterfield |
| 22.08 | Salford City 0–1 Chesterfield |
| 15.08 | Chesterfield 0–1 Fleetwood Town |
Gjort 1,7 · insläppta 1,4 per match
Oldham
WLWDLLLLD
| 10.10 | Oldham 0–0 Accrington ST |
| 26.09 | Oldham 1–4 Salford City |
| 19.09 | Rochdale 2–0 Oldham |
| 12.09 | Oldham 1–2 Chesterfield |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Fleetwood Town 1–1 Oldham |
| 29.08 | Oldham 3–0 Swindon Town |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Oldham 2–0 Port Vale |
Gjort 1 · insläppta 1,4 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
Chesterfield & Oldham — kommande matcher
Chesterfield
| 17.10 14:00 | Port Vale – Chesterfield |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
| 24.10 14:00 | Chesterfield – Crewe |
Oldham
| 03.10 14:00 | Northampton – Oldham |
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Walsall – Oldham |
Chesterfield vs Oldham — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Chesterfield och Oldham?
Chesterfield har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Oldham 1–2 Chesterfield den 12.09.2026
När är nästa match?
Chesterfield mot Oldham den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

