Oldham mot Tranmere
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Oldham vs Tranmere — inbördes statistik
Oldham0mot1Tranmere
Oldham 0 U0 OavgjortTranmere 1 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Oldham 0-0-0
Hemma hos Tranmere 1-0-0
Största seger Tranmere Tranmere 2–0 Oldham
Oldham vs Tranmere — tidigare resultat
| 05.09.26 | League Two | Tranmere 2–0 Oldham | L |
Oldham & Tranmere — senaste form
Oldham
WLWDLLLLD
| 10.10 | Oldham 0–0 Accrington ST |
| 26.09 | Oldham 1–4 Salford City |
| 19.09 | Rochdale 2–0 Oldham |
| 12.09 | Oldham 1–2 Chesterfield |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Fleetwood Town 1–1 Oldham |
| 29.08 | Oldham 3–0 Swindon Town |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Oldham 2–0 Port Vale |
Gjort 1 · insläppta 1,4 per match
Tranmere
WDDDWLDDLD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Exeter City 0–0 Tranmere |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Newport County 2–2 Tranmere |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 1,3 · insläppta 1,3 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
Oldham & Tranmere — kommande matcher
Oldham
| 03.10 14:00 | Northampton – Oldham |
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Walsall – Oldham |
Tranmere
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
| 20.10 18:45 | Northampton – Tranmere |
| 24.10 14:00 | Crawley Town – Tranmere |
Oldham vs Tranmere — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Oldham och Tranmere?
Tranmere har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Tranmere 2–0 Oldham den 05.09.2026
När är nästa match?
Oldham mot Tranmere den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

