Crawley Town mot Grimsby
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Crawley Town vs Grimsby — inbördes statistik
Crawley Town0mot1Grimsby
Crawley Town 0 U0 OavgjortGrimsby 1 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Crawley Town 0-0-0
Hemma hos Grimsby 1-0-0
Största seger Grimsby Grimsby 2–0 Crawley Town
Crawley Town vs Grimsby — tidigare resultat
| 19.09.26 | League Two | Grimsby 2–0 Crawley Town | L |
Crawley Town & Grimsby — senaste form
Crawley Town
LWLDLLLD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 19.09 | Grimsby 2–0 Crawley Town |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Northampton 1–1 Crawley Town |
| 29.08 | Crawley Town 0–2 Bristol Rovers |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Crawley Town 0–1 Crewe |
Gjort 1 · insläppta 1,9 per match
Grimsby
WDDDDWWLLL
| 10.10 | Port Vale 1–0 Grimsby |
| 03.10 | Grimsby 1–2 Shrewsbury |
| 26.09 | Newport County 2–1 Grimsby |
| 19.09 | Grimsby 2–0 Crawley Town |
| 12.09 | Grimsby 2–0 Bristol Rovers |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Accrington ST 2–2 Grimsby |
| 29.08 | Grimsby 2–2 Fleetwood Town |
| 22.08 | Walsall 0–0 Grimsby |
| 15.08 | Grimsby 1–0 Exeter City |
Gjort 1,3 · insläppta 1,1 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 11 | Grimsby | 10 | 13:11 | 13 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Crawley Town & Grimsby — kommande matcher
Crawley Town
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
Grimsby
| 17.10 14:00 | Grimsby – Northampton |
| 20.10 18:45 | Rochdale – Grimsby |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Crawley Town vs Grimsby — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Crawley Town och Grimsby?
Grimsby har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Grimsby 2–0 Crawley Town den 19.09.2026
När är nästa match?
Crawley Town mot Grimsby den 17.04.2027 14:00
Uppdaterad: 10.10.2026

