Cheltenham mot Grimsby
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Cheltenham vs Grimsby — inbördes statistik
Cheltenham0mot0Grimsby
Cheltenham 0 U1 OavgjortGrimsby 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Cheltenham 0-1-0
Hemma hos Grimsby 0-0-0
Cheltenham vs Grimsby — tidigare resultat
| 05.09.26 | League Two | Cheltenham 2–2 Grimsby | D |
Cheltenham & Grimsby — senaste form
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
Grimsby
WDDDDWWLLL
| 10.10 | Port Vale 1–0 Grimsby |
| 03.10 | Grimsby 1–2 Shrewsbury |
| 26.09 | Newport County 2–1 Grimsby |
| 19.09 | Grimsby 2–0 Crawley Town |
| 12.09 | Grimsby 2–0 Bristol Rovers |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Accrington ST 2–2 Grimsby |
| 29.08 | Grimsby 2–2 Fleetwood Town |
| 22.08 | Walsall 0–0 Grimsby |
| 15.08 | Grimsby 1–0 Exeter City |
Gjort 1,3 · insläppta 1,1 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 11 | Grimsby | 10 | 13:11 | 13 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
Cheltenham & Grimsby — kommande matcher
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
Grimsby
| 17.10 14:00 | Grimsby – Northampton |
| 20.10 18:45 | Rochdale – Grimsby |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Cheltenham vs Grimsby — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Cheltenham och Grimsby?
Det är jämnt: Cheltenham och Grimsby har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Cheltenham 2–2 Grimsby den 05.09.2026
När är nästa match?
Grimsby mot Cheltenham den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

