Cheltenham mot Salford City
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Cheltenham vs Salford City — inbördes statistik
Cheltenham0mot1Salford City
Cheltenham 0 U0 OavgjortSalford City 1 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Cheltenham 0-0-1
Hemma hos Salford City 0-0-0
Största seger Salford City Cheltenham 0–2 Salford City
Cheltenham vs Salford City — tidigare resultat
| 10.10.26 | League Two | Cheltenham 0–2 Salford City | L |
Cheltenham & Salford City — senaste form
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
Salford City
LLLWWDWWWW
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Salford City 1–0 Fleetwood Town |
| 26.09 | Oldham 1–4 Salford City |
| 19.09 | Salford City 1–0 Swindon Town |
| 12.09 | Rotherham 3–3 Salford City |
| 05.09 | Salford City 1–0 Port Vale |
| 01.09 | Salford City 2–1 Newport County |
| 29.08 | Shrewsbury 1–0 Salford City |
| 22.08 | Salford City 0–1 Chesterfield |
| 15.08 | Barnet 3–1 Salford City |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
Cheltenham & Salford City — kommande matcher
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
Salford City
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
| 20.10 18:45 | Bristol Rovers – Salford City |
| 26.10 20:00 | Walsall – Salford City |
Cheltenham vs Salford City — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Cheltenham och Salford City?
Salford City har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Cheltenham 0–2 Salford City den 10.10.2026
När är nästa match?
Salford City mot Cheltenham den 13.04.2027 18:45
Uppdaterad: 10.10.2026

