Cheltenham mot Crawley Town
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Cheltenham vs Crawley Town — inbördes statistik
Cheltenham1mot0Crawley Town
Cheltenham 1 U0 OavgjortCrawley Town 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Cheltenham 0-0-0
Hemma hos Crawley Town 0-0-1
Största seger Cheltenham Crawley Town 1–3 Cheltenham
Cheltenham vs Crawley Town — tidigare resultat
| 12.09.26 | League Two | Crawley Town 1–3 Cheltenham | W |
Cheltenham & Crawley Town — senaste form
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
Crawley Town
LWLDLLLD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 19.09 | Grimsby 2–0 Crawley Town |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Northampton 1–1 Crawley Town |
| 29.08 | Crawley Town 0–2 Bristol Rovers |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Crawley Town 0–1 Crewe |
Gjort 1 · insläppta 1,9 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Cheltenham & Crawley Town — kommande matcher
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
Crawley Town
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
Cheltenham vs Crawley Town — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Cheltenham och Crawley Town?
Cheltenham har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Crawley Town 1–3 Cheltenham den 12.09.2026
När är nästa match?
Cheltenham mot Crawley Town den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

