Accrington ST mot Crawley Town
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Accrington ST vs Crawley Town — inbördes statistik
Accrington ST1mot0Crawley Town
Accrington ST 1 U0 OavgjortCrawley Town 0 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Accrington ST 1-0-0
Hemma hos Crawley Town 0-0-0
Största seger Accrington ST Accrington ST 3–2 Crawley Town
Accrington ST vs Crawley Town — tidigare resultat
| 05.09.26 | League Two | Accrington ST 3–2 Crawley Town | W |
Accrington ST & Crawley Town — senaste form
Accrington ST
DLLDWLDDWD
| 10.10 | Oldham 0–0 Accrington ST |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Swindon Town 1–1 Accrington ST |
| 19.09 | Accrington ST 0–0 Newport County |
| 12.09 | Barnet 2–1 Accrington ST |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Accrington ST 2–2 Grimsby |
| 29.08 | Walsall 3–2 Accrington ST |
| 22.08 | Exeter City 2–0 Accrington ST |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,3 · insläppta 1,4 per match
Crawley Town
LWLDLLLD
| 10.10 | Crawley Town 2–2 Chesterfield |
| 19.09 | Grimsby 2–0 Crawley Town |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Northampton 1–1 Crawley Town |
| 29.08 | Crawley Town 0–2 Bristol Rovers |
| 22.08 | Rochdale 1–2 Crawley Town |
| 15.08 | Crawley Town 0–1 Crewe |
Gjort 1 · insläppta 1,9 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Accrington ST & Crawley Town — kommande matcher
Accrington ST
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 18:45 | York – Accrington ST |
| 24.10 14:00 | Rochdale – Accrington ST |
Crawley Town
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
Accrington ST vs Crawley Town — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Accrington ST och Crawley Town?
Accrington ST har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Accrington ST 3–2 Crawley Town den 05.09.2026
När är nästa match?
Crawley Town mot Accrington ST den 13.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

