Accrington ST mot Colchester
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Accrington ST vs Colchester — inbördes statistik
Accrington ST0mot0Colchester
Accrington ST 0 U1 OavgjortColchester 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Accrington ST 0-1-0
Hemma hos Colchester 0-0-0
Accrington ST vs Colchester — tidigare resultat
| 15.08.26 | League Two | Accrington ST 2–2 Colchester | D |
Accrington ST & Colchester — senaste form
Accrington ST
DLLDWLDDWD
| 10.10 | Oldham 0–0 Accrington ST |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Swindon Town 1–1 Accrington ST |
| 19.09 | Accrington ST 0–0 Newport County |
| 12.09 | Barnet 2–1 Accrington ST |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Accrington ST 2–2 Grimsby |
| 29.08 | Walsall 3–2 Accrington ST |
| 22.08 | Exeter City 2–0 Accrington ST |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,3 · insläppta 1,4 per match
Colchester
DWWLLDDDL
| 10.10 | Newport County 1–0 Colchester |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Colchester 1–1 Crewe |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Bristol Rovers 2–0 Colchester |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,1 · insläppta 1,4 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
Accrington ST & Colchester — kommande matcher
Accrington ST
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 18:45 | York – Accrington ST |
| 24.10 14:00 | Rochdale – Accrington ST |
Colchester
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Colchester – Exeter City |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
Accrington ST vs Colchester — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Accrington ST och Colchester?
Det är jämnt: Accrington ST och Colchester har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Accrington ST 2–2 Colchester den 15.08.2026
När är nästa match?
Colchester mot Accrington ST den 06.03.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

