Cheltenham mot York
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Cheltenham vs York — inbördes statistik
Cheltenham1mot0York
Cheltenham 1 U0 OavgjortYork 0 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Cheltenham 1-0-0
Hemma hos York 0-0-0
Största seger Cheltenham Cheltenham 3–2 York
Cheltenham vs York — tidigare resultat
| 01.09.26 | League Two | Cheltenham 3–2 York | W |
Cheltenham & York — senaste form
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
York
WDWLDWLWD
| 10.10 | York 1–1 Northampton |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Chesterfield 2–0 York |
| 12.09 | York 4–0 Swindon Town |
| 05.09 | Crewe 1–1 York |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | York 2–1 Exeter City |
| 22.08 | Rotherham 1–1 York |
| 15.08 | York 3–2 Bristol Rovers |
Gjort 1,9 · insläppta 1,2 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
Cheltenham & York — kommande matcher
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
York
| 03.10 14:00 | Barnet – York |
| 17.10 14:00 | Newport County – York |
| 20.10 18:45 | York – Accrington ST |
Cheltenham vs York — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Cheltenham och York?
Cheltenham har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Cheltenham 3–2 York den 01.09.2026
När är nästa match?
York mot Cheltenham den 09.02.2027 19:45
Uppdaterad: 10.10.2026

