Swindon Town mot York
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Swindon Town vs York — inbördes statistik
Swindon Town0mot1York
Swindon Town 0 U0 OavgjortYork 1 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Swindon Town 0-0-0
Hemma hos York 1-0-0
Största seger York York 4–0 Swindon Town
Swindon Town vs York — tidigare resultat
| 12.09.26 | League Two | York 4–0 Swindon Town | L |
Swindon Town & York — senaste form
Swindon Town
DWLWWLLDLL
| 10.10 | Swindon Town 0–1 Crewe |
| 03.10 | Rochdale 1–0 Swindon Town |
| 26.09 | Swindon Town 1–1 Accrington ST |
| 19.09 | Salford City 1–0 Swindon Town |
| 12.09 | York 4–0 Swindon Town |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Swindon Town 3–1 Port Vale |
| 29.08 | Oldham 3–0 Swindon Town |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Northampton 0–0 Swindon Town |
Gjort 0,9 · insläppta 1,4 per match
York
WDWLDWLWD
| 10.10 | York 1–1 Northampton |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Chesterfield 2–0 York |
| 12.09 | York 4–0 Swindon Town |
| 05.09 | Crewe 1–1 York |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | York 2–1 Exeter City |
| 22.08 | Rotherham 1–1 York |
| 15.08 | York 3–2 Bristol Rovers |
Gjort 1,9 · insläppta 1,2 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
Swindon Town & York — kommande matcher
Swindon Town
| 17.10 14:00 | Swindon Town – Walsall |
| 20.10 18:45 | Barnet – Swindon Town |
| 24.10 11:30 | Bristol Rovers – Swindon Town |
York
| 03.10 14:00 | Barnet – York |
| 17.10 14:00 | Newport County – York |
| 20.10 18:45 | York – Accrington ST |
Swindon Town vs York — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Swindon Town och York?
York har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
York 4–0 Swindon Town den 12.09.2026
När är nästa match?
Swindon Town mot York den 20.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

