Port Vale mot Swindon Town
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Port Vale vs Swindon Town — inbördes statistik
Port Vale0mot1Swindon Town
Port Vale 0 U0 OavgjortSwindon Town 1 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Port Vale 0-0-0
Hemma hos Swindon Town 1-0-0
Största seger Swindon Town Swindon Town 3–1 Port Vale
Port Vale vs Swindon Town — tidigare resultat
| 01.09.26 | League Two | Swindon Town 3–1 Port Vale | L |
Port Vale & Swindon Town — senaste form
Port Vale
LDDLLWLW
| 10.10 | Port Vale 1–0 Grimsby |
| 19.09 | Walsall 2–0 Port Vale |
| 12.09 | Port Vale 1–0 Exeter City |
| 05.09 | Salford City 1–0 Port Vale |
| 01.09 | Swindon Town 3–1 Port Vale |
| 29.08 | Port Vale 0–0 Crewe |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Oldham 2–0 Port Vale |
Gjort 0,5 · insläppta 1,1 per match
Swindon Town
DWLWWLLDLL
| 10.10 | Swindon Town 0–1 Crewe |
| 03.10 | Rochdale 1–0 Swindon Town |
| 26.09 | Swindon Town 1–1 Accrington ST |
| 19.09 | Salford City 1–0 Swindon Town |
| 12.09 | York 4–0 Swindon Town |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Swindon Town 3–1 Port Vale |
| 29.08 | Oldham 3–0 Swindon Town |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Northampton 0–0 Swindon Town |
Gjort 0,9 · insläppta 1,4 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Port Vale & Swindon Town — kommande matcher
Port Vale
| 26.09 14:00 | Port Vale – Northampton |
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Port Vale – Chesterfield |
Swindon Town
| 17.10 14:00 | Swindon Town – Walsall |
| 20.10 18:45 | Barnet – Swindon Town |
| 24.10 11:30 | Bristol Rovers – Swindon Town |
Port Vale vs Swindon Town — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Port Vale och Swindon Town?
Swindon Town har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Swindon Town 3–1 Port Vale den 01.09.2026
När är nästa match?
Port Vale mot Swindon Town den 09.02.2027 19:45
Uppdaterad: 10.10.2026

