Accrington ST mot Walsall
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Accrington ST vs Walsall — inbördes statistik
Accrington ST0mot1Walsall
Accrington ST 0 U0 OavgjortWalsall 1 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Accrington ST 0-0-0
Hemma hos Walsall 1-0-0
Största seger Walsall Walsall 3–2 Accrington ST
Accrington ST vs Walsall — tidigare resultat
| 29.08.26 | League Two | Walsall 3–2 Accrington ST | L |
Accrington ST & Walsall — senaste form
Accrington ST
DLLDWLDDWD
| 10.10 | Oldham 0–0 Accrington ST |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Swindon Town 1–1 Accrington ST |
| 19.09 | Accrington ST 0–0 Newport County |
| 12.09 | Barnet 2–1 Accrington ST |
| 05.09 | Accrington ST 3–2 Crawley Town |
| 01.09 | Accrington ST 2–2 Grimsby |
| 29.08 | Walsall 3–2 Accrington ST |
| 22.08 | Exeter City 2–0 Accrington ST |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,3 · insläppta 1,4 per match
Walsall
WDWDDDWDD
| 10.10 | Fleetwood Town 1–1 Walsall |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Walsall 2–0 Port Vale |
| 12.09 | Walsall 0–0 Rochdale |
| 05.09 | Exeter City 0–0 Walsall |
| 01.09 | Crewe 2–2 Walsall |
| 29.08 | Walsall 3–2 Accrington ST |
| 22.08 | Walsall 0–0 Grimsby |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,3 · insläppta 0,7 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
Accrington ST & Walsall — kommande matcher
Accrington ST
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 18:45 | York – Accrington ST |
| 24.10 14:00 | Rochdale – Accrington ST |
Walsall
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Swindon Town – Walsall |
| 20.10 18:45 | Walsall – Oldham |
Accrington ST vs Walsall — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Accrington ST och Walsall?
Walsall har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Walsall 3–2 Accrington ST den 29.08.2026
När är nästa match?
Accrington ST mot Walsall den 06.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

