Barnet mot Shrewsbury
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Barnet vs Shrewsbury — inbördes statistik
Barnet1mot0Shrewsbury
Barnet 1 U0 OavgjortShrewsbury 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Barnet 0-0-0
Hemma hos Shrewsbury 0-0-1
Största seger Barnet Shrewsbury 1–3 Barnet
Barnet vs Shrewsbury — tidigare resultat
| 22.08.26 | League Two | Shrewsbury 1–3 Barnet | W |
Barnet & Shrewsbury — senaste form
Barnet
WWDDDWWW
| 10.10 | Bristol Rovers 1–3 Barnet |
| 19.09 | Barnet 3–1 Fleetwood Town |
| 12.09 | Barnet 2–1 Accrington ST |
| 05.09 | Chesterfield 3–3 Barnet |
| 01.09 | Exeter City 1–1 Barnet |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Shrewsbury 1–3 Barnet |
| 15.08 | Barnet 3–1 Salford City |
Gjort 2,5 · insläppta 1,4 per match
Shrewsbury
LLWLLWDDWL
| 10.10 | Shrewsbury 0–1 Exeter City |
| 03.10 | Grimsby 1–2 Shrewsbury |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Crewe 1–1 Shrewsbury |
| 12.09 | Shrewsbury 2–0 Northampton |
| 05.09 | Fleetwood Town 2–0 Shrewsbury |
| 01.09 | Rochdale 3–0 Shrewsbury |
| 29.08 | Shrewsbury 1–0 Salford City |
| 22.08 | Shrewsbury 1–3 Barnet |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 0,9 · insläppta 1,5 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
Barnet & Shrewsbury — kommande matcher
Barnet
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Barnet – York |
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
Shrewsbury
| 17.10 11:30 | Shrewsbury – Bristol Rovers |
| 20.10 18:45 | Crawley Town – Shrewsbury |
| 24.10 14:00 | Rotherham – Shrewsbury |
Barnet vs Shrewsbury — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Barnet och Shrewsbury?
Barnet har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Shrewsbury 1–3 Barnet den 22.08.2026
När är nästa match?
Barnet mot Shrewsbury den 13.03.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

