Bastia mot Versailles
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Bastia vs Versailles — inbördes statistik
Bastia0mot1Versailles
Bastia 0 U0 OavgjortVersailles 1 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Bastia 0-0-1
Hemma hos Versailles 0-0-0
Största seger Versailles Bastia 2–3 Versailles
Bastia vs Versailles — tidigare resultat
| 20.08.26 | Ligue 3 | Bastia 2–3 Versailles | L |
Bastia & Versailles — senaste form
Bastia
LWLWLWDLD
| 01.10 | Bastia 1–1 Orleans |
| 26.09 | Gobelins 1–0 Bastia |
| 17.09 | Bastia 1–1 Cannes |
| 12.09 | Bourg-en-bresse 01 0–1 Bastia |
| 05.09 | Bastia 0–3 Amiens |
| 27.08 | Caen 0–1 Bastia |
| 20.08 | Bastia 2–3 Versailles |
| 14.08 | Aubagne 0–1 Bastia |
| 07.08 | Bastia 0–2 Le Puy Foot |
Gjort 0,8 · insläppta 1,2 per match
Versailles
LWWLLWDWW
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Villefranche 1–2 Versailles |
| 19.09 | Versailles 0–0 Quevilly |
| 12.09 | Orleans 0–4 Versailles |
| 05.09 | Versailles 0–3 Cannes |
| 29.08 | Amiens 3–0 Versailles |
| 20.08 | Bastia 2–3 Versailles |
| 14.08 | Versailles 1–0 Le Puy Foot |
| 07.08 | La Roche VF 3–2 Versailles |
Gjort 1,4 · insläppta 1,3 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Rouen | 9 | 17:5 | 20 |
| 3 | Concarneau | 9 | 12:8 | 16 |
| 4 | Versailles | 9 | 13:12 | 16 |
| 5 | Amiens | 9 | 12:3 | 15 |
| 6 | Cannes | 9 | 11:4 | 15 |
| 10 | Thionville Lusitanos | 9 | 14:14 | 12 |
| 11 | Gobelins | 9 | 7:9 | 12 |
| 12 | Bastia | 9 | 7:11 | 11 |
| 13 | Quevilly | 9 | 8:12 | 10 |
| 14 | Orleans | 9 | 7:11 | 9 |
Bastia & Versailles — kommande matcher
Bastia
| 17.10 12:45 | Concarneau – Bastia |
| 31.10 13:45 | Bastia – Quevilly |
| 07.11 13:45 | Rouen – Bastia |
Versailles
| 17.10 12:45 | Thionville Lusitanos – Versailles |
| 31.10 13:45 | Versailles – Aubagne |
| 07.11 13:45 | Caen – Versailles |
Bastia vs Versailles — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Bastia och Versailles?
Versailles har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Bastia 2–3 Versailles den 20.08.2026
När är nästa match?
Versailles mot Bastia den 06.02.2027 13:45
Uppdaterad: 03.10.2026

