Valenciennes mot Versailles
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Valenciennes vs Versailles — inbördes statistik
Valenciennes0mot1Versailles
Valenciennes 0 U0 OavgjortVersailles 1 U
1
Matcher
1.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Valenciennes 0-0-0
Hemma hos Versailles 1-0-0
Största seger Versailles Versailles 1–0 Valenciennes
Valenciennes vs Versailles — tidigare resultat
| 03.10.26 | Ligue 3 | Versailles 1–0 Valenciennes | L |
Valenciennes & Versailles — senaste form
Valenciennes
LWLDDLLWL
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Valenciennes 2–1 Le Puy Foot |
| 19.09 | La Roche VF 3–2 Valenciennes |
| 12.09 | Valenciennes 1–2 Fleury 91 |
| 03.09 | Rouen 1–1 Valenciennes |
| 29.08 | Valenciennes 0–0 Concarneau |
| 20.08 | Gobelins 2–1 Valenciennes |
| 14.08 | Valenciennes 2–0 Bourg-en-bresse 01 |
| 07.08 | Caen 4–0 Valenciennes |
Gjort 1 · insläppta 1,6 per match
Versailles
LWWLLWDWW
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Villefranche 1–2 Versailles |
| 19.09 | Versailles 0–0 Quevilly |
| 12.09 | Orleans 0–4 Versailles |
| 05.09 | Versailles 0–3 Cannes |
| 29.08 | Amiens 3–0 Versailles |
| 20.08 | Bastia 2–3 Versailles |
| 14.08 | Versailles 1–0 Le Puy Foot |
| 07.08 | La Roche VF 3–2 Versailles |
Gjort 1,4 · insläppta 1,3 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Rouen | 9 | 17:5 | 20 |
| 3 | Concarneau | 9 | 12:8 | 16 |
| 4 | Versailles | 9 | 13:12 | 16 |
| 5 | Amiens | 9 | 12:3 | 15 |
| 6 | Cannes | 9 | 11:4 | 15 |
| 13 | Quevilly | 9 | 8:12 | 10 |
| 14 | Orleans | 9 | 7:11 | 9 |
| 15 | Valenciennes | 9 | 9:14 | 8 |
| 16 | Aubagne | 9 | 6:12 | 7 |
| 17 | Bourg-en-bresse 01 | 9 | 5:15 | 5 |
Valenciennes & Versailles — kommande matcher
Valenciennes
| 17.10 12:45 | Valenciennes – Amiens |
| 31.10 13:45 | Cannes – Valenciennes |
| 05.11 19:45 | Valenciennes – Orleans |
Versailles
| 17.10 12:45 | Thionville Lusitanos – Versailles |
| 31.10 13:45 | Versailles – Aubagne |
| 07.11 13:45 | Caen – Versailles |
Valenciennes vs Versailles — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Valenciennes och Versailles?
Versailles har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
1 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Versailles 1–0 Valenciennes den 03.10.2026
När är nästa match?
Valenciennes mot Versailles den 20.03.2027 13:45
Uppdaterad: 03.10.2026

