Gobelins mot Valenciennes
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Gobelins vs Valenciennes — inbördes statistik
Gobelins1mot0Valenciennes
Gobelins 1 U0 OavgjortValenciennes 0 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Gobelins 1-0-0
Hemma hos Valenciennes 0-0-0
Största seger Gobelins Gobelins 2–1 Valenciennes
Gobelins vs Valenciennes — tidigare resultat
| 20.08.26 | Ligue 3 | Gobelins 2–1 Valenciennes | W |
Gobelins & Valenciennes — senaste form
Gobelins
WLWDDLDWL
| 03.10 | Concarneau 2–1 Gobelins |
| 26.09 | Gobelins 1–0 Bastia |
| 19.09 | Gobelins 1–1 Bourg-en-bresse 01 |
| 12.09 | Caen 2–0 Gobelins |
| 05.09 | Gobelins 0–0 Aubagne |
| 29.08 | Thionville Lusitanos 1–1 Gobelins |
| 20.08 | Gobelins 2–1 Valenciennes |
| 14.08 | Villefranche 2–0 Gobelins |
| 07.08 | Gobelins 1–0 Quevilly |
Gjort 0,8 · insläppta 1 per match
Valenciennes
LWLDDLLWL
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Valenciennes 2–1 Le Puy Foot |
| 19.09 | La Roche VF 3–2 Valenciennes |
| 12.09 | Valenciennes 1–2 Fleury 91 |
| 03.09 | Rouen 1–1 Valenciennes |
| 29.08 | Valenciennes 0–0 Concarneau |
| 20.08 | Gobelins 2–1 Valenciennes |
| 14.08 | Valenciennes 2–0 Bourg-en-bresse 01 |
| 07.08 | Caen 4–0 Valenciennes |
Gjort 1 · insläppta 1,6 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 9 | Fleury 91 | 9 | 15:12 | 12 |
| 10 | Thionville Lusitanos | 9 | 14:14 | 12 |
| 11 | Gobelins | 9 | 7:9 | 12 |
| 12 | Bastia | 9 | 7:11 | 11 |
| 13 | Quevilly | 9 | 8:12 | 10 |
| 14 | Orleans | 9 | 7:11 | 9 |
| 15 | Valenciennes | 9 | 9:14 | 8 |
| 16 | Aubagne | 9 | 6:12 | 7 |
| 17 | Bourg-en-bresse 01 | 9 | 5:15 | 5 |
Gobelins & Valenciennes — kommande matcher
Gobelins
| 17.10 12:45 | Gobelins – Rouen |
| 31.10 13:45 | Fleury 91 – Gobelins |
| 07.11 13:45 | Gobelins – La Roche VF |
Valenciennes
| 17.10 12:45 | Valenciennes – Amiens |
| 31.10 13:45 | Cannes – Valenciennes |
| 05.11 19:45 | Valenciennes – Orleans |
Gobelins vs Valenciennes — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Gobelins och Valenciennes?
Gobelins har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Gobelins 2–1 Valenciennes den 20.08.2026
När är nästa match?
Valenciennes mot Gobelins den 06.02.2027 13:45
Uppdaterad: 03.10.2026

