La Roche VF mot Valenciennes
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
La Roche VF vs Valenciennes — inbördes statistik
La Roche VF1mot0Valenciennes
La Roche VF 1 U0 OavgjortValenciennes 0 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos La Roche VF 1-0-0
Hemma hos Valenciennes 0-0-0
Största seger La Roche VF La Roche VF 3–2 Valenciennes
La Roche VF vs Valenciennes — tidigare resultat
| 19.09.26 | Ligue 3 | La Roche VF 3–2 Valenciennes | W |
La Roche VF & Valenciennes — senaste form
La Roche VF
WWDWDDWWWL
| 15.10 | Caen 2–1 La Roche VF |
| 03.10 | La Roche VF 3–1 Aubagne |
| 26.09 | Thionville Lusitanos 1–2 La Roche VF |
| 19.09 | La Roche VF 3–2 Valenciennes |
| 12.09 | Villefranche 0–0 La Roche VF |
| 05.09 | La Roche VF 1–1 Quevilly |
| 29.08 | Orleans 0–1 La Roche VF |
| 20.08 | La Roche VF 1–1 Cannes |
| 14.08 | Amiens 0–1 La Roche VF |
| 07.08 | La Roche VF 3–2 Versailles |
Gjort 1,6 · insläppta 1 per match
Valenciennes
LWLDDLLWL
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Valenciennes 2–1 Le Puy Foot |
| 19.09 | La Roche VF 3–2 Valenciennes |
| 12.09 | Valenciennes 1–2 Fleury 91 |
| 03.09 | Rouen 1–1 Valenciennes |
| 29.08 | Valenciennes 0–0 Concarneau |
| 20.08 | Gobelins 2–1 Valenciennes |
| 14.08 | Valenciennes 2–0 Bourg-en-bresse 01 |
| 07.08 | Caen 4–0 Valenciennes |
Gjort 1 · insläppta 1,6 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | La Roche VF | 10 | 16:10 | 21 |
| 2 | Rouen | 9 | 17:5 | 20 |
| 3 | Caen | 10 | 19:13 | 18 |
| 13 | Quevilly | 9 | 8:12 | 10 |
| 14 | Orleans | 9 | 7:11 | 9 |
| 15 | Valenciennes | 9 | 9:14 | 8 |
| 16 | Aubagne | 9 | 6:12 | 7 |
| 17 | Bourg-en-bresse 01 | 9 | 5:15 | 5 |
La Roche VF & Valenciennes — kommande matcher
La Roche VF
| 31.10 13:45 | La Roche VF – Bourg-en-bresse 01 |
| 07.11 13:45 | Gobelins – La Roche VF |
| 21.11 13:45 | La Roche VF – Concarneau |
Valenciennes
| 17.10 12:45 | Valenciennes – Amiens |
| 31.10 13:45 | Cannes – Valenciennes |
| 05.11 19:45 | Valenciennes – Orleans |
La Roche VF vs Valenciennes — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan La Roche VF och Valenciennes?
La Roche VF har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
La Roche VF 3–2 Valenciennes den 19.09.2026
När är nästa match?
Valenciennes mot La Roche VF den 06.03.2027 13:45
Uppdaterad: 15.10.2026

