Exeter City mot York
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Exeter City vs York — inbördes statistik
Exeter City0mot1York
Exeter City 0 U0 OavgjortYork 1 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Exeter City 0-0-0
Hemma hos York 1-0-0
Största seger York York 2–1 Exeter City
Exeter City vs York — tidigare resultat
| 29.08.26 | League Two | York 2–1 Exeter City | L |
Exeter City & York — senaste form
Exeter City
LWLDDLDLWW
| 10.10 | Shrewsbury 0–1 Exeter City |
| 03.10 | Exeter City 1–0 Rotherham |
| 26.09 | Bristol Rovers 1–0 Exeter City |
| 19.09 | Exeter City 0–0 Tranmere |
| 12.09 | Port Vale 1–0 Exeter City |
| 05.09 | Exeter City 0–0 Walsall |
| 01.09 | Exeter City 1–1 Barnet |
| 29.08 | York 2–1 Exeter City |
| 22.08 | Exeter City 2–0 Accrington ST |
| 15.08 | Grimsby 1–0 Exeter City |
Gjort 0,6 · insläppta 0,6 per match
York
WDWLDWLWD
| 10.10 | York 1–1 Northampton |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Chesterfield 2–0 York |
| 12.09 | York 4–0 Swindon Town |
| 05.09 | Crewe 1–1 York |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | York 2–1 Exeter City |
| 22.08 | Rotherham 1–1 York |
| 15.08 | York 3–2 Bristol Rovers |
Gjort 1,9 · insläppta 1,2 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 11 | Grimsby | 10 | 13:11 | 13 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
Exeter City & York — kommande matcher
Exeter City
| 17.10 14:00 | Colchester – Exeter City |
| 20.10 18:45 | Exeter City – Crewe |
| 24.10 14:00 | Exeter City – Fleetwood Town |
York
| 03.10 14:00 | Barnet – York |
| 17.10 14:00 | Newport County – York |
| 20.10 18:45 | York – Accrington ST |
Exeter City vs York — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Exeter City och York?
York har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
York 2–1 Exeter City den 29.08.2026
När är nästa match?
Exeter City mot York den 06.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

