Gillingham mot Northampton
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Gillingham vs Northampton — inbördes statistik
Gillingham0mot0Northampton
Gillingham 0 U1 OavgjortNorthampton 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Gillingham 0-1-0
Hemma hos Northampton 0-0-0
Gillingham vs Northampton — tidigare resultat
| 29.08.26 | League Two | Gillingham 1–1 Northampton | D |
Gillingham & Northampton — senaste form
Gillingham
LDDDWWWLDW
| 10.10 | Rotherham 1–4 Gillingham |
| 03.10 | Gillingham 0–0 Newport County |
| 26.09 | York 3–0 Gillingham |
| 19.09 | Gillingham 3–0 Bristol Rovers |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Rochdale 1–4 Gillingham |
| 01.09 | Chesterfield 1–1 Gillingham |
| 29.08 | Gillingham 1–1 Northampton |
| 22.08 | Fleetwood Town 0–0 Gillingham |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
Northampton
DLDDWLLD
| 10.10 | York 1–1 Northampton |
| 19.09 | Northampton 0–1 Rotherham |
| 12.09 | Shrewsbury 2–0 Northampton |
| 05.09 | Northampton 1–0 Newport County |
| 01.09 | Northampton 1–1 Crawley Town |
| 29.08 | Gillingham 1–1 Northampton |
| 22.08 | Crewe 1–0 Northampton |
| 15.08 | Northampton 0–0 Swindon Town |
Gjort 0,5 · insläppta 0,9 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Gillingham & Northampton — kommande matcher
Gillingham
| 17.10 14:00 | Accrington ST – Gillingham |
| 20.10 19:00 | Gillingham – Port Vale |
| 24.10 14:00 | Gillingham – Grimsby |
Northampton
| 26.09 14:00 | Port Vale – Northampton |
| 03.10 14:00 | Northampton – Oldham |
| 17.10 14:00 | Grimsby – Northampton |
Gillingham vs Northampton — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Gillingham och Northampton?
Det är jämnt: Gillingham och Northampton har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Gillingham 1–1 Northampton den 29.08.2026
När är nästa match?
Northampton mot Gillingham den 06.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

