Tranmere mot Walsall
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Tranmere vs Walsall — inbördes statistik
Tranmere0mot0Walsall
Tranmere 0 U1 OavgjortWalsall 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Tranmere 0-1-0
Hemma hos Walsall 0-0-0
Tranmere vs Walsall — tidigare resultat
| 26.09.26 | League Two | Tranmere 1–1 Walsall | D |
Tranmere & Walsall — senaste form
Tranmere
WDDDWLDDLD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Exeter City 0–0 Tranmere |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Newport County 2–2 Tranmere |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 1,3 · insläppta 1,3 per match
Walsall
WDWDDDWDD
| 10.10 | Fleetwood Town 1–1 Walsall |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Walsall 2–0 Port Vale |
| 12.09 | Walsall 0–0 Rochdale |
| 05.09 | Exeter City 0–0 Walsall |
| 01.09 | Crewe 2–2 Walsall |
| 29.08 | Walsall 3–2 Accrington ST |
| 22.08 | Walsall 0–0 Grimsby |
| 15.08 | Gillingham 0–3 Walsall |
Gjort 1,3 · insläppta 0,7 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 5 | York | 9 | 17:11 | 15 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
Tranmere & Walsall — kommande matcher
Tranmere
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
| 20.10 18:45 | Northampton – Tranmere |
| 24.10 14:00 | Crawley Town – Tranmere |
Walsall
| 03.10 14:00 | Walsall – Crawley Town |
| 17.10 14:00 | Swindon Town – Walsall |
| 20.10 18:45 | Walsall – Oldham |
Tranmere vs Walsall — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Tranmere och Walsall?
Det är jämnt: Tranmere och Walsall har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Tranmere 1–1 Walsall den 26.09.2026
När är nästa match?
Walsall mot Tranmere den 24.04.2027 14:00
Uppdaterad: 10.10.2026

