Colchester mot Shrewsbury
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Colchester vs Shrewsbury — inbördes statistik
Colchester0mot0Shrewsbury
Colchester 0 U1 OavgjortShrewsbury 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Colchester 0-0-0
Hemma hos Shrewsbury 0-1-0
Colchester vs Shrewsbury — tidigare resultat
| 26.09.26 | League Two | Shrewsbury 2–2 Colchester | D |
Colchester & Shrewsbury — senaste form
Colchester
DWWLLDDDL
| 10.10 | Newport County 1–0 Colchester |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Colchester 1–1 Crewe |
| 05.09 | Swindon Town 3–1 Colchester |
| 01.09 | Bristol Rovers 2–0 Colchester |
| 29.08 | Colchester 1–0 Rochdale |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Accrington ST 2–2 Colchester |
Gjort 1,1 · insläppta 1,4 per match
Shrewsbury
LLWLLWDDWL
| 10.10 | Shrewsbury 0–1 Exeter City |
| 03.10 | Grimsby 1–2 Shrewsbury |
| 26.09 | Shrewsbury 2–2 Colchester |
| 19.09 | Crewe 1–1 Shrewsbury |
| 12.09 | Shrewsbury 2–0 Northampton |
| 05.09 | Fleetwood Town 2–0 Shrewsbury |
| 01.09 | Rochdale 3–0 Shrewsbury |
| 29.08 | Shrewsbury 1–0 Salford City |
| 22.08 | Shrewsbury 1–3 Barnet |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 0,9 · insläppta 1,5 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 17 | Swindon Town | 10 | 9:14 | 11 |
| 18 | Shrewsbury | 10 | 9:15 | 11 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
Colchester & Shrewsbury — kommande matcher
Colchester
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Colchester – Exeter City |
| 20.10 18:45 | Chesterfield – Colchester |
Shrewsbury
| 17.10 11:30 | Shrewsbury – Bristol Rovers |
| 20.10 18:45 | Crawley Town – Shrewsbury |
| 24.10 14:00 | Rotherham – Shrewsbury |
Colchester vs Shrewsbury — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Colchester och Shrewsbury?
Det är jämnt: Colchester och Shrewsbury har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Shrewsbury 2–2 Colchester den 26.09.2026
När är nästa match?
Colchester mot Shrewsbury den 24.04.2027 14:00
Uppdaterad: 10.10.2026

