Le Puy Foot mot Versailles
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Le Puy Foot vs Versailles — inbördes statistik
Le Puy Foot0mot1Versailles
Le Puy Foot 0 U0 OavgjortVersailles 1 U
1
Matcher
1.0
mål per match
0%
3+ mål
0%
båda gör mål
Hemma hos Le Puy Foot 0-0-0
Hemma hos Versailles 1-0-0
Största seger Versailles Versailles 1–0 Le Puy Foot
Le Puy Foot vs Versailles — tidigare resultat
| 14.08.26 | Ligue 3 | Versailles 1–0 Le Puy Foot | L |
Le Puy Foot & Versailles — senaste form
Le Puy Foot
WLWLDLWLW
| 03.10 | Le Puy Foot 1–0 Thionville Lusitanos |
| 26.09 | Valenciennes 2–1 Le Puy Foot |
| 19.09 | Le Puy Foot 4–1 Villefranche |
| 12.09 | Quevilly 2–1 Le Puy Foot |
| 05.09 | Le Puy Foot 1–1 Orleans |
| 29.08 | Cannes 2–0 Le Puy Foot |
| 20.08 | Le Puy Foot 1–0 Amiens |
| 14.08 | Versailles 1–0 Le Puy Foot |
| 07.08 | Bastia 0–2 Le Puy Foot |
Gjort 1,2 · insläppta 1 per match
Versailles
LWWLLWDWW
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Villefranche 1–2 Versailles |
| 19.09 | Versailles 0–0 Quevilly |
| 12.09 | Orleans 0–4 Versailles |
| 05.09 | Versailles 0–3 Cannes |
| 29.08 | Amiens 3–0 Versailles |
| 20.08 | Bastia 2–3 Versailles |
| 14.08 | Versailles 1–0 Le Puy Foot |
| 07.08 | La Roche VF 3–2 Versailles |
Gjort 1,4 · insläppta 1,3 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Rouen | 9 | 17:5 | 20 |
| 3 | Concarneau | 9 | 12:8 | 16 |
| 4 | Versailles | 9 | 13:12 | 16 |
| 5 | Amiens | 9 | 12:3 | 15 |
| 6 | Cannes | 9 | 11:4 | 15 |
| 7 | Caen | 9 | 17:12 | 15 |
| 8 | Le Puy Foot | 9 | 11:9 | 13 |
| 9 | Fleury 91 | 9 | 15:12 | 12 |
| 10 | Thionville Lusitanos | 9 | 14:14 | 12 |
Le Puy Foot & Versailles — kommande matcher
Le Puy Foot
| 17.10 12:45 | Aubagne – Le Puy Foot |
| 31.10 13:45 | Le Puy Foot – Caen |
| 07.11 13:45 | Bourg-en-bresse 01 – Le Puy Foot |
Versailles
| 17.10 12:45 | Thionville Lusitanos – Versailles |
| 31.10 13:45 | Versailles – Aubagne |
| 07.11 13:45 | Caen – Versailles |
Le Puy Foot vs Versailles — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Le Puy Foot och Versailles?
Versailles har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
1 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Versailles 1–0 Le Puy Foot den 14.08.2026
När är nästa match?
Le Puy Foot mot Versailles den 30.01.2027 13:45
Uppdaterad: 03.10.2026

