Le Puy Foot mot Villefranche
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Le Puy Foot vs Villefranche — inbördes statistik
Le Puy Foot1mot0Villefranche
Le Puy Foot 1 U0 OavgjortVillefranche 0 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Le Puy Foot 1-0-0
Hemma hos Villefranche 0-0-0
Största seger Le Puy Foot Le Puy Foot 4–1 Villefranche
Le Puy Foot vs Villefranche — tidigare resultat
| 19.09.26 | Ligue 3 | Le Puy Foot 4–1 Villefranche | W |
Le Puy Foot & Villefranche — senaste form
Le Puy Foot
WLWLDLWLW
| 03.10 | Le Puy Foot 1–0 Thionville Lusitanos |
| 26.09 | Valenciennes 2–1 Le Puy Foot |
| 19.09 | Le Puy Foot 4–1 Villefranche |
| 12.09 | Quevilly 2–1 Le Puy Foot |
| 05.09 | Le Puy Foot 1–1 Orleans |
| 29.08 | Cannes 2–0 Le Puy Foot |
| 20.08 | Le Puy Foot 1–0 Amiens |
| 14.08 | Versailles 1–0 Le Puy Foot |
| 07.08 | Bastia 0–2 Le Puy Foot |
Gjort 1,2 · insläppta 1 per match
Villefranche
LWLLLDLLL
| 03.10 | Amiens 3–0 Villefranche |
| 26.09 | Villefranche 1–2 Versailles |
| 19.09 | Le Puy Foot 4–1 Villefranche |
| 12.09 | Villefranche 0–0 La Roche VF |
| 05.09 | Fleury 91 6–1 Villefranche |
| 29.08 | Villefranche 0–2 Rouen |
| 20.08 | Concarneau 2–0 Villefranche |
| 14.08 | Villefranche 2–0 Gobelins |
| 07.08 | Bourg-en-bresse 01 3–2 Villefranche |
Gjort 0,8 · insläppta 2,4 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 6 | Cannes | 9 | 11:4 | 15 |
| 7 | Caen | 9 | 17:12 | 15 |
| 8 | Le Puy Foot | 9 | 11:9 | 13 |
| 9 | Fleury 91 | 9 | 15:12 | 12 |
| 10 | Thionville Lusitanos | 9 | 14:14 | 12 |
| 16 | Aubagne | 9 | 6:12 | 7 |
| 17 | Bourg-en-bresse 01 | 9 | 5:15 | 5 |
| 18 | Villefranche | 9 | 7:22 | 4 |
Le Puy Foot & Villefranche — kommande matcher
Le Puy Foot
| 17.10 12:45 | Aubagne – Le Puy Foot |
| 31.10 13:45 | Le Puy Foot – Caen |
| 07.11 13:45 | Bourg-en-bresse 01 – Le Puy Foot |
Villefranche
| 17.10 12:45 | Villefranche – Cannes |
| 31.10 13:45 | Orleans – Villefranche |
| 07.11 13:45 | Villefranche – Quevilly |
Le Puy Foot vs Villefranche — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Le Puy Foot och Villefranche?
Le Puy Foot har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Le Puy Foot 4–1 Villefranche den 19.09.2026
När är nästa match?
Villefranche mot Le Puy Foot den 06.03.2027 13:45
Uppdaterad: 03.10.2026

