Port Vale mot Tranmere
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Port Vale vs Tranmere — inbördes statistik
Port Vale0mot0Tranmere
Port Vale 0 U1 OavgjortTranmere 0 U
1
Matcher
2.0
mål per match
0%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Port Vale 0-1-0
Hemma hos Tranmere 0-0-0
Port Vale vs Tranmere — tidigare resultat
| 22.08.26 | League Two | Port Vale 1–1 Tranmere | D |
Port Vale & Tranmere — senaste form
Port Vale
LDDLLWLW
| 10.10 | Port Vale 1–0 Grimsby |
| 19.09 | Walsall 2–0 Port Vale |
| 12.09 | Port Vale 1–0 Exeter City |
| 05.09 | Salford City 1–0 Port Vale |
| 01.09 | Swindon Town 3–1 Port Vale |
| 29.08 | Port Vale 0–0 Crewe |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Oldham 2–0 Port Vale |
Gjort 0,5 · insläppta 1,1 per match
Tranmere
WDDDWLDDLD
| 10.10 | Tranmere 1–1 Rochdale |
| 03.10 | Chesterfield 4–2 Tranmere |
| 26.09 | Tranmere 1–1 Walsall |
| 19.09 | Exeter City 0–0 Tranmere |
| 12.09 | Gillingham 2–0 Tranmere |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Tranmere 2–2 Rotherham |
| 29.08 | Newport County 2–2 Tranmere |
| 22.08 | Port Vale 1–1 Tranmere |
| 15.08 | Tranmere 2–0 Shrewsbury |
Gjort 1,3 · insläppta 1,3 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 12 | Newport County | 10 | 13:12 | 13 |
| 13 | Exeter City | 10 | 6:6 | 12 |
| 14 | Tranmere | 10 | 13:13 | 12 |
| 15 | Accrington ST | 10 | 13:14 | 11 |
| 16 | Fleetwood Town | 10 | 10:11 | 11 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
| 24 | Crawley Town | 8 | 8:15 | 5 |
Port Vale & Tranmere — kommande matcher
Port Vale
| 26.09 14:00 | Port Vale – Northampton |
| 03.10 14:00 | Colchester – Port Vale |
| 17.10 14:00 | Port Vale – Chesterfield |
Tranmere
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
| 20.10 18:45 | Northampton – Tranmere |
| 24.10 14:00 | Crawley Town – Tranmere |
Port Vale vs Tranmere — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Port Vale och Tranmere?
Det är jämnt: Port Vale och Tranmere har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
2 mål per match; 0% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Port Vale 1–1 Tranmere den 22.08.2026
När är nästa match?
Tranmere mot Port Vale den 13.03.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

