Oldham mot Salford City
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Oldham vs Salford City — inbördes statistik
Oldham0mot1Salford City
Oldham 0 U0 OavgjortSalford City 1 U
1
Matcher
5.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Oldham 0-0-1
Hemma hos Salford City 0-0-0
Största seger Salford City Oldham 1–4 Salford City
Oldham vs Salford City — tidigare resultat
| 26.09.26 | League Two | Oldham 1–4 Salford City | L |
Oldham & Salford City — senaste form
Oldham
WLWDLLLLD
| 10.10 | Oldham 0–0 Accrington ST |
| 26.09 | Oldham 1–4 Salford City |
| 19.09 | Rochdale 2–0 Oldham |
| 12.09 | Oldham 1–2 Chesterfield |
| 05.09 | Tranmere 2–0 Oldham |
| 01.09 | Fleetwood Town 1–1 Oldham |
| 29.08 | Oldham 3–0 Swindon Town |
| 22.08 | Colchester 2–1 Oldham |
| 15.08 | Oldham 2–0 Port Vale |
Gjort 1 · insläppta 1,4 per match
Salford City
LLLWWDWWWW
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Salford City 1–0 Fleetwood Town |
| 26.09 | Oldham 1–4 Salford City |
| 19.09 | Salford City 1–0 Swindon Town |
| 12.09 | Rotherham 3–3 Salford City |
| 05.09 | Salford City 1–0 Port Vale |
| 01.09 | Salford City 2–1 Newport County |
| 29.08 | Shrewsbury 1–0 Salford City |
| 22.08 | Salford City 0–1 Chesterfield |
| 15.08 | Barnet 3–1 Salford City |
Gjort 1,5 · insläppta 1 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 19 | Colchester | 9 | 10:13 | 10 |
| 20 | Rotherham | 10 | 12:16 | 10 |
| 21 | Oldham | 9 | 9:13 | 8 |
| 22 | Port Vale | 8 | 4:9 | 8 |
| 23 | Northampton | 8 | 4:7 | 7 |
Oldham & Salford City — kommande matcher
Oldham
| 03.10 14:00 | Northampton – Oldham |
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Walsall – Oldham |
Salford City
| 17.10 14:00 | Salford City – Crawley Town |
| 20.10 18:45 | Bristol Rovers – Salford City |
| 26.10 20:00 | Walsall – Salford City |
Oldham vs Salford City — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Oldham och Salford City?
Salford City har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
5 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Oldham 1–4 Salford City den 26.09.2026
När är nästa match?
Salford City mot Oldham den 24.04.2027 14:00
Uppdaterad: 10.10.2026

