Fotboll
Hem › Lag › Pardubice
Pardubice

Pardubice – lagets statistik och form

Tjeckien · CFIG Arena

Pardubice: turneringar 2026/27

Pardubice: kommande matcher

lör 31/10 · 15:00PardubiceTipsSlovan LiberecChance Liga · Inbördes möten (H2H)
sön 8/11 · 13:00Teplice–Pardubice
Chance Liga · Inbördes möten (H2H)
sön 22/11 · 13:00Pardubice–Zbrojovka Brno
Chance Liga
sön 29/11 · 15:00FK Jablonec–Pardubice
Chance Liga · Inbördes möten (H2H)
fre 4/12 · 18:00Pardubice–Slavia Praha
Chance Liga · Inbördes möten (H2H)

Pardubice: senaste resultat

Form i liganVVFVV
28/10 26Slovácko1–4Pardubice
Tjeckiska cupen25/10 26Plzeň1–2PardubiceChance Liga17/10 26Pardubice3–0ZlínChance Liga
11/10 26Sparta Praha2–0Pardubice
Chance Liga
19/9 26Pardubice2–1Bohemians 1905
Chance Liga
16/9 26Kozlovice0–6Pardubice
Tjeckiska cupen
13/9 26Baník Ostrava1–2Pardubice
Chance Liga
5/9 26Slovácko0–0Pardubice
Chance Liga

Pardubice: säsongens matcher och resultat

Kommande matcher

lör 31/10 · 15:00PardubiceTipsSlovan Liberec
Chance Liga
sön 8/11 · 13:00Teplice–Pardubice
Chance Liga
sön 22/11 · 13:00Pardubice–Zbrojovka Brno
Chance Liga
sön 29/11 · 15:00FK Jablonec–Pardubice
Chance Liga
fre 4/12 · 18:00Pardubice–Slavia Praha
Chance Liga
lör 12/12 · 15:00Mladá Boleslav–Pardubice
Chance Liga
lör 30/1 · 15:00Pardubice–Sigma Olomouc
Chance Liga
lör 6/2 · 15:00Artis–Pardubice
Chance Liga
lör 13/2 · 15:00Pardubice–Slovácko
Chance Liga
lör 20/2 · 15:00Pardubice–Baník Ostrava
Chance Liga
lör 27/2 · 15:00Bohemians 1905–Pardubice
Chance Liga
lör 6/3 · 15:00Pardubice–Sparta Praha
Chance Liga
lör 13/3 · 15:00Zlín–Pardubice
Chance Liga
lör 20/3 · 15:00Pardubice–Plzeň
Chance Liga
lör 3/4 · 15:00Slovan Liberec–Pardubice
Chance Liga
lör 10/4 · 15:00Pardubice–Teplice
Chance Liga
lör 17/4 · 15:00Zbrojovka Brno–Pardubice
Chance Liga
lör 24/4 · 15:00Pardubice–Hradec Králové
Chance Liga
Spelade matcher den här säsongen
28/10 26Slovácko1–4Pardubice
Tjeckiska cupen25/10 26Plzeň1–2PardubiceChance Liga17/10 26Pardubice3–0ZlínChance Liga
11/10 26Sparta Praha2–0Pardubice
Chance Liga
19/9 26Pardubice2–1Bohemians 1905
Chance Liga
16/9 26Kozlovice0–6Pardubice
Tjeckiska cupen
13/9 26Baník Ostrava1–2Pardubice
Chance Liga
5/9 26Slovácko0–0Pardubice
Chance Liga
29/8 26Pardubice1–2Artis
Chance Liga
26/8 26Písek0–2Pardubice
Tjeckiska cupen
23/8 26Sigma Olomouc3–1Pardubice
Chance Liga
15/8 26Pardubice1–1Mladá Boleslav
Chance Liga
9/8 26Slavia Praha2–1Pardubice
Chance Liga
2/8 26Pardubice0–2FK Jablonec
Chance Liga
26/7 26Hradec Králové2–1Pardubice
Chance Liga

Uppdaterad: 29 oktober 2026

Pardubice: tabellplacering – Chance Liga

Hela tabellen
#LagMV-O-FMålPForm
10Bohemians 1905114-4-313:1316OVVFV
11Hradec Králové124-3-511:1515FOFFV
12Pardubice124-2-614:1714VVFVV
13Baník Ostrava113-2-67:1811OFOFF
14Artis112-3-611:209OVOFF

Pardubice: säsongsstatistik (Chance Liga)

Gjorda mål per match1,2
Insläppta mål per match1,4
Hemma: gjorda / insläppta1,4 / 1,2
Borta: gjorda / insläppta1,0 / 1,6
Hållna nollor2
Matcher utan gjort mål3

Kort

Gula kort27
Gula kort per match2,3
Röda kort2

Mest använda formationer

3-4-2-1 (4×) · 3-4-1-2 (3×) · 3-4-3 (2×)

Pardubice: spelarstatistik (Chance Liga)

SpelarePosMMinMålAssSkottPå målGKRKBetyg
D. KrčíkFÖ43601031007,53
T. SolilMF21141011007,45
D. HalinskýFÖ65400000207,14
R. MahutaFÖ93361333107,03
V. DrchalAN1165522126106,98
V. PatrákAN42221033106,93
M. HlavatýMF129930173306,86
T. JelínekMF1063710137206,85
S. ŠimekMF84370051106,74
S. ĎatkoAN1146520135106,71
E. GodwinMF1210350082306,68
G. BotosMF831701103106,63
M. IchaFÖ96411033006,47
A. TankoAN1074110165006,43
T. BoledovičMF118522174006,37
Kahuan ViniciusAN92440051306,31
S. BammensFÖ43200000006,30
D. SimonMF1670000106,30
D. SmékalAN1044800115105,87
J. TrédlFÖ94190131115,66
M. TraoreFÖ63720030305,61
J. NoslinFÖ75940091105,33
M. ReilFÖ2270000004,45
J. ZimaMF2190000004,26
R. SaarmaMF180000003,35

Betyget är spelarens snittbetyg under säsongen i turneringen, och spelarna sorteras efter betyg. Länkar till spelarsidorna finns i truppen nedan.

Pardubice: trupp

Målvakter

Försvarare

Mittfältare

Anfallare

Pardubice: övergångar

Nyförvärv

  • D. HalinskýSlavia Praha · lån3/9 26
  • D. KrčíkPlzeň · övergång3/9 26
  • Muhammed SusoSJK · åter från lån24/8 26
  • V. NeumanKarviná · lån5/8 26
  • Kahuan ViniciusKarviná · lån4/8 26
  • T. JelínekSlavia Praha · lån22/7 26
  • M. IchaSlovan Liberec · övergång30/6 26
  • M. TraoreDukla Praha · övergång30/6 26

Lämnat klubben

  • Š. MachůČáslav · lån7/9 26
  • B. SlyubykLNZ Cherkasy · lån3/9 26
  • Adam SimonHNK Rijeka · kontraktslös31/8 26
  • Muhammed SusoInter Turku · lån25/8 26
  • J. HamzaKarviná · lån5/8 26
  • Štěpán MíšekKarviná · lån5/8 26
  • J. TeclTatran Prešov · lån24/7 26
  • A. LeipoldVerl · lån22/7 26

Pardubice: fakta

LandTjeckien
ArenaCFIG Arena
Kapacitet4 625
Underlagnaturgräs
TurneringChance Liga
Tabellplacering12:e · 14 poäng

Pardubice: vanliga frågor

Vilken arena spelar Pardubice på?

Pardubice spelar sina hemmamatcher på CFIG Arena (Pardubice), som tar 4 625 åskådare.

Var ligger Pardubice i tabellen?

Pardubice ligger på 12:e plats i Chance Liga med 14 poäng på 12 matcher (4 segrar, 2 oavgjorda, 6 förluster).

När spelar Pardubice nästa gång?

Nästa match: Pardubice – Slovan Liberec, lör 31/10 · 15:00 (Chance Liga).

Hur slutade den senaste ligamatchen för Pardubice?

Senaste ligamatch: Plzeň 1–2 Pardubice (25/10 26).

Vem är bäste målskytt i Pardubice?

Klubbens bäste målskytt i turneringen är V. Drchal med 2 mål.

Pardubice: spelschema, tabell och speltips

Pardubice (Tjeckien) i korthet: matcher och resultat i alla turneringar (Chance Liga, Tjeckiska cupen), tabell, statistik, trupp och målskyttar. Tips och odds för matcherna i Chance Liga finns på turneringens sida, övriga speltips i avsnittet Speltips.

18+ · Spel innebär risker. Spela ansvarsfullt.