Versailles mot Villefranche
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Versailles vs Villefranche — inbördes statistik
Versailles1mot0Villefranche
Versailles 1 U0 OavgjortVillefranche 0 U
1
Matcher
3.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Versailles 0-0-0
Hemma hos Villefranche 0-0-1
Största seger Versailles Villefranche 1–2 Versailles
Versailles vs Villefranche — tidigare resultat
| 26.09.26 | Ligue 3 | Villefranche 1–2 Versailles | W |
Versailles & Villefranche — senaste form
Versailles
LWWLLWDWW
| 03.10 | Versailles 1–0 Valenciennes |
| 26.09 | Villefranche 1–2 Versailles |
| 19.09 | Versailles 0–0 Quevilly |
| 12.09 | Orleans 0–4 Versailles |
| 05.09 | Versailles 0–3 Cannes |
| 29.08 | Amiens 3–0 Versailles |
| 20.08 | Bastia 2–3 Versailles |
| 14.08 | Versailles 1–0 Le Puy Foot |
| 07.08 | La Roche VF 3–2 Versailles |
Gjort 1,4 · insläppta 1,3 per match
Villefranche
LWLLLDLLL
| 03.10 | Amiens 3–0 Villefranche |
| 26.09 | Villefranche 1–2 Versailles |
| 19.09 | Le Puy Foot 4–1 Villefranche |
| 12.09 | Villefranche 0–0 La Roche VF |
| 05.09 | Fleury 91 6–1 Villefranche |
| 29.08 | Villefranche 0–2 Rouen |
| 20.08 | Concarneau 2–0 Villefranche |
| 14.08 | Villefranche 2–0 Gobelins |
| 07.08 | Bourg-en-bresse 01 3–2 Villefranche |
Gjort 0,8 · insläppta 2,4 per match
Ligue 3 — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Rouen | 9 | 17:5 | 20 |
| 3 | Concarneau | 9 | 12:8 | 16 |
| 4 | Versailles | 9 | 13:12 | 16 |
| 5 | Amiens | 9 | 12:3 | 15 |
| 6 | Cannes | 9 | 11:4 | 15 |
| 16 | Aubagne | 9 | 6:12 | 7 |
| 17 | Bourg-en-bresse 01 | 9 | 5:15 | 5 |
| 18 | Villefranche | 9 | 7:22 | 4 |
Versailles & Villefranche — kommande matcher
Versailles
| 17.10 12:45 | Thionville Lusitanos – Versailles |
| 31.10 13:45 | Versailles – Aubagne |
| 07.11 13:45 | Caen – Versailles |
Villefranche
| 17.10 12:45 | Villefranche – Cannes |
| 31.10 13:45 | Orleans – Villefranche |
| 07.11 13:45 | Villefranche – Quevilly |
Versailles vs Villefranche — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Versailles och Villefranche?
Versailles har vunnit flest, 1–0, med 0 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
3 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Villefranche 1–2 Versailles den 26.09.2026
När är nästa match?
Versailles mot Villefranche den 13.03.2027 13:45
Uppdaterad: 03.10.2026

