Barnet mot Cheltenham
➜ Spela på matchen
18+ · Spela ansvarsfullt · stodlinjen.se
Barnet vs Cheltenham — inbördes statistik
Barnet0mot0Cheltenham
Barnet 0 U1 OavgjortCheltenham 0 U
1
Matcher
4.0
mål per match
100%
3+ mål
100%
båda gör mål
Hemma hos Barnet 0-1-0
Hemma hos Cheltenham 0-0-0
Barnet vs Cheltenham — tidigare resultat
| 29.08.26 | League Two | Barnet 2–2 Cheltenham | D |
Barnet & Cheltenham — senaste form
Barnet
WWDDDWWW
| 10.10 | Bristol Rovers 1–3 Barnet |
| 19.09 | Barnet 3–1 Fleetwood Town |
| 12.09 | Barnet 2–1 Accrington ST |
| 05.09 | Chesterfield 3–3 Barnet |
| 01.09 | Exeter City 1–1 Barnet |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Shrewsbury 1–3 Barnet |
| 15.08 | Barnet 3–1 Salford City |
Gjort 2,5 · insläppta 1,4 per match
Cheltenham
WLDWDWDWLL
| 10.10 | Cheltenham 0–2 Salford City |
| 03.10 | Accrington ST 2–0 Cheltenham |
| 26.09 | Cheltenham 2–1 Chesterfield |
| 19.09 | Colchester 1–1 Cheltenham |
| 12.09 | Crawley Town 1–3 Cheltenham |
| 05.09 | Cheltenham 2–2 Grimsby |
| 01.09 | Cheltenham 3–2 York |
| 29.08 | Barnet 2–2 Cheltenham |
| 22.08 | Swindon Town 2–1 Cheltenham |
| 15.08 | Cheltenham 2–1 Rotherham |
Gjort 1,6 · insläppta 1,6 per match
League Two — Tabell
| # | Lag | H | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Salford City | 10 | 15:10 | 19 |
| 2 | Barnet | 8 | 20:11 | 18 |
| 3 | Crewe | 10 | 12:7 | 18 |
| 4 | Gillingham | 10 | 15:10 | 16 |
| 6 | Walsall | 9 | 12:6 | 15 |
| 7 | Chesterfield | 10 | 17:14 | 15 |
| 8 | Cheltenham | 10 | 16:16 | 15 |
| 9 | Bristol Rovers | 10 | 15:17 | 15 |
| 10 | Rochdale | 10 | 11:12 | 14 |
Barnet & Cheltenham — kommande matcher
Barnet
| 26.09 11:30 | Crawley Town – Barnet |
| 03.10 14:00 | Barnet – York |
| 17.10 14:00 | Tranmere – Barnet |
Cheltenham
| 17.10 14:00 | Oldham – Cheltenham |
| 20.10 18:45 | Cheltenham – Fleetwood Town |
| 24.10 11:30 | Cheltenham – Newport County |
Barnet vs Cheltenham — FAQ
Vem har vunnit flest matcher mellan Barnet och Cheltenham?
Det är jämnt: Barnet och Cheltenham har 0 segrar var, med 1 oavgjorda
Hur många mål görs i genomsnitt?
4 mål per match; 100% av mötena hade 3 mål eller fler
Vad blev resultatet i den senaste matchen?
Barnet 2–2 Cheltenham den 29.08.2026
När är nästa match?
Cheltenham mot Barnet den 06.02.2027 15:00
Uppdaterad: 10.10.2026

